Sekite mus :

Išmanusis motociklo šalmas: „Intel“ dar kartą aplankė Jarvis!


TU : « Nuveskite mane į motociklų parduotuvę! »
Jūsų šalmas: « Tam neužtenka dujų bake. Aš tave nuvešiu per degalinę. »

Toks siurrealistinis dialogas su jūsų šalmu, panašus į Tony Stark ir Jarvis mainus „Iron Man“ (arba Michael Knight su „Kit“ K2000 senesniuose žaidimuose), greitai nebebus mokslinė fantastika! „Intel“, garsusis mikroprocesorių gamintojas, kuria „protingo“ šalmo prototipą, pritaikytą analizuoti motociklo duomenis ir atsakyti į motociklininko klausimus. Magija !

Edisonas, Jarviso kolega, integruotas į jūsų motociklininko šalmą?

Šios prijungtos ausinės kertinis akmuo: Edison, Intel sukurtas mini kompiuteris, integruotas į apvalkalą. Vos didesnis už pašto ženklą, šis mikrokompiuteris jungiasi, viena vertus, prie vairuotojo išmaniojo telefono, o kita vertus – prie motociklo CAN magistralės (supaprastinus, „vietinis tinklas“, kuriame prijungti įvairūs elektroniniai mašinos kompiuteriai), tada. renka duomenis, analizuoja juos, pateikia kryžmines nuorodas ir siunčia informaciją atgal pilotui lengvai virškinama forma.

Du Amerikos puslaidininkių milžinės inžinieriai bendradarbiauja su BMW Motorrad kurdami premier šio išmaniojo motociklo šalmo prototipą. Todėl Vokietijos gamintojas pateikė BMW R 1200 GS, kuris taip pat pateikė išsamią informaciją apie tai, kaip informacija cirkuliuoja CAN magistralėje, nes kiekvienas gamintojas turi savo „kalbą“, kuria galima koduoti ten sklindančią informaciją. Taigi inžinieriai turėjo išmokyti Edisoną interpretuoti šiuos duomenis, kad galėtų juos apdoroti.

Todėl pilotas per mikrofoną pateikia žodinį prašymą. Išmaniajame telefone įdiegta programa (palyginama su „Siri“ iPhone) paverčia šį klausimą duomenų forma ir perduoda į centrinį įrenginį kuri sukuria atsakymą pagal informaciją, siunčiamą iš motociklo ir paimtą iš telefono kelių programų. Atsiliepimai taip pat pateikiami žodžiu dėl balso sintezatoriaus, kuris išskiria jį iš „Skully Helmets“ su regėjimo sistema į viršų perduoti informaciją motociklininkui.

Daugiau nei antrasis pilotas, tikras angelas sargas!

Tačiau, sako Intel, sistema ne tik vykdys vairuotojo nurodymus, bet ir numatys jo poreikius. Žemiau esančiame vaizdo įraše pateiktas pavyzdys (anglų kalba) yra gana iškalbingas: jei GPS įrašytas galutinis tikslas nepasiekiamas su bake likusiu benzinu, sistema pirmiausia pasiūlys maršrutą per A degalinę. Taip pat galime įsivaizduoti, kad jis įspėja vairuotoją apie gresiantį pavojų kelyje, perduoda informaciją apie dangos kokybę ABS jutiklių ir kitų neslystančius jutiklių dėka ir kt.
Jis netgi galėtų užkirsti kelią avarinėms situacijoms iškilus problemai (tokia sistema buvo išbandyta ant dviračio šalmo). Daugiau nei antrasis pilotas, tikras angelas sargas!

Neįmanoma pasakyti, kada ši viliojanti technologija pasieks rinką, jau nekalbant apie tai, kokia kaina. Tačiau tai atskleidžia, kiek visų formų bendravimas iš tikrųjų bus rytojaus šalmo pirmykštė savybė! Netrukus „Intel“ rinkiniai bus parduodami svetainėje Motoblouz ?

Pagal Mikaelio Moreau straipsnį apie intel.com spaudos svetainė

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Loic

Motoblouz redaktorius ir bandytojas, esu besąlygiškas kelių su vingiais gerbėjas. Man motociklas yra ne tik pabėgimo, bet ir susisiekimo priemonė.

1 komentaras (-ai)

Pridėkite savo
  1. Jean AYMARD 2015 m. kovo 23 d., 17.29 val. Atsakymas

    Atsižvelgiant į „Google“ verslo modelį, šis procesas ausinėse turėtų būti teikiamas nemokamai, nes jis bus naudojamas mums sekti ir siųsti itin tikslinius skelbimus.