Sekite mus :

Viskas, ką reikia žinoti apie savo (būsimos) motociklininko striukės odą


Niekas neprilygs gražios odinės motociklininko striukės patogumui ir saugumo jausmui, kurį ji įkvepia ją vilkint. Ir nepaisant daugybės Motoblouz stilių įvairovės, oda sukuria jūsų išvaizdą ir dviratininko tapatybę.
Tai taip pat suteikia jai žavesio: oda laikui bėgant vystosi, prisitaiko prie kūno formų ir sukuria patiną. Žodžiu, jis gyvas.

Greitai apžvelkite įvairias odos rūšis ir jų specifiką!

Oda iš motociklininko striukės

Oda, gyva medžiaga

Kokia oda mano motociklininko striukei?

Visos odos gali būti raugintos. Be to, dėl odos prieinamumo ir kokybės atrajotojai yra daugiausiai ant baikerių nugaros.

 • Karvės oda: Taip pat pateikiamas pavadinimu „galvijų oda“, tai neapsiriboja Intervilio raguotų gyvūnų odomis. Jautienos oda siūlo stiprumo / lankstumo / kainos kompromisą, geriausiai tinkantį motociklų striukėms gaminti.
 • Buffalo oda: Ši oda pasižymi sendintu charakteriu, todėl ją galima naudoti ant vintažinio stiliaus švarkų. Bet priklausomai nuo gamintojo pasirinkto storio, jis gali ir labai apsaugoti. Atkreipkite dėmesį, kad buivolo kailis yra didesnis, todėl siūlo daugiau odos, o tai naudinga jūsų piniginei. Kartais vadinama Buffalo oda.
 • Ožkos oda: Rečiau, nes reikia daugiau įdėklų. Štai kodėl jis pirmiausia naudojamas motociklų pirštinėms gaminti.
 • Kengūros oda: Gerai, jis kilęs iš šiek tiek toliau nei kiti. Populiari dėl savo rekordinio lengvumo ir lankstumo, ši elastinga oda dažniausiai skirta tam tikriems aukščiausios klasės sportinių kostiumų intarpams, taip pat tam tikroms motociklų lenktynių pirštinėms.
 • Avies oda: Lanksti ir maloni oda, tačiau mažiau atspari, todėl ją galima naudoti tik švarkams ir švarkams, skirtiems naudoti mieste – su sąlyga, kad ji yra sustiprinta apsaugine tekstile. Kartais ši oda apverčiama ir naudojama kartu su vilna, todėl ji atlieka fiksuoto izoliacinio pamušalo vaidmenį.
Odos parduotuvė. Čia praeina visos odos, naudojamos gaminant Dainese įrangą.

Dainese odos parduotuvė

Odos paruošimas

Šis žingsnis vyksta pas raugintoją, kuris paverčia odas į odą. Jis pradeda sūdyti odą, tada apdoroja ją mechaniškai (tai yra „upės darbas“), kad pašalintų plaukus ir kitus nepageidaujamus likučius. Tada pereiname prie įdegio – cheminės operacijos, pakeičiančios odos struktūrą. Tiesą sakant, tai apima odos maudymą tanine, kuris suteikia rauginimo pavadinimą, kad ji būtų atspari puvimui ir taptų elastingesnė. Odos rauginimo būdas suteikia jai specifinių savybių, netgi spalvą.

Yra įvairių cheminių odos rauginimo formulių. Chromo įdegis išlieka daugiausia dėl savo veikimo greičio ir didelio efektyvumo. Tačiau pastaraisiais metais profesija grįžo prie augalinio rauginimo – mažiau alergizuojančio ir ekologiškesnio proceso. Taigi odas galima rauginti su ąžuolo žieve (istorinis ingredientas), quebracho arba mimoza. Net jei tai užtrunka daug ilgiau nei naudojant chromą, operacija reikalauja daug mažiau laiko nei anksčiau, nes naudojami koncentruoti taninai ir mechaninis smulkinimas dideliuose besisukančiuose būgnuose.

Augališkai rauginta motociklo oda

Oda iš Rev It juosta buvo raugintas augaliniu būdu

Skirtingos odos kokybės

Po įdegio kailį galima suskaldyti priklausomai nuo pradinės jos kokybės ir norimų savybių.

 • Viso grūdėtumo oda: tai istorinė motociklo oda, iškirpta iš epidermio išorės.
 • Anilino oda: Aišku krepšelio viršus. Anilinu gali būti vadinamos tik pačios geriausios odos. Jie turi būti be jokių vizualinių defektų (randų, įbrėžimų ir pan.). Oda, apsaugota nuo bet kokio paviršiaus apdorojimo, iš tikrųjų neturi turėti jokių trūkumų. Anilino oda suteikia geriausią lankstumą ir natūralų grūdėtumą su unikaliu pojūčiu. Jis padengtas plonu apsauginiu sluoksniu, kuriuo siekiama apriboti impregnavimą. Jo lankstumas ir grožis paaiškina jo kainą. Jį reikia reguliariai prižiūrėti, tačiau laikui bėgant susidaro puiki patina.
 • Pusiau anilino oda: Ši oda turi tam tikrų netobulumų, kuriuos užmaskuoja storesnis pigmentų ir vaško sluoksnis.
 • Pigmentuota oda: Šios žemesnės kokybės oda buvo apdorota, kad būtų pašalinti išvaizdos defektai. Jis padengtas nepermatomo pigmento sluoksniu, po to permatomu apsauginiu sluoksniu, kuris užkirs kelią impregnavimui (vandeniui, riebalams ir kt.), blokuodamas bet kokį poringumą. Kartais grūdai pridedami mechaniškai. Pigiausiose odinėse motociklininkų striukėse paprastai (bet ne visada!) naudojama šio tipo oda.
 • Zomšinė oda: Iš tikrųjų tai ant paviršiaus nušlifuota oda, kuri suteikia zomšos išvaizdą ir ypač minkštą pojūtį. Labiau bijo drėgmės. Nubuko oda yra pati geriausia iš zomšinių odų, zomša šiek tiek šiurkštesnė.

Odos šonai (kojų viršus, pilvas) yra plonesni, bet ir elastingesni nei nugaroje įpjautos gabalėliai. Patyrę gamintojai žino, kaip tuo pasinaudoti ir iš šių odų gamina silfonus arba montuoja jas mažiau atvirose vietose kritimo atveju, kad išnaudotų jų elastingumą.

Prototipas, kurį ketinama pjaustyti rankomis, laikantis kartono raštų

Patyręs gamintojas savo švarko dalis protingai deda ant odos

Kokio storio ideali odinė motociklininko striukė?

Stora oda atsparesnė trinčiai, plyšimui, kirpimui ir kt. Tačiau negalime apsieiti ir su neperšaunamų liemenių sluoksniais, nes, kaip galite įsivaizduoti, nukenčia lankstumas ir patogumas. Štai pagrindiniai storiai, su kuriais susidursite mūsų švarkų gaminių lapuose:

 • 0,9–1 mm: Tai puiki ir elastinga švarkų oda, skirta naudoti mieste, kuriai žymeklis stumiamas šiek tiek daugiau į išvaizdą, šiek tiek mažiau į apsaugą.
 • 1,1–1,2 mm: geras kompromisas tarp lankstumo ir atsparumo. Daugumoje motociklininkų striukių naudojama tokio storio oda.
 • 1,3 mm ir daugiau: Atsparumo pranašumas mažesnio lankstumo kaina. Mes negalime to turėti abiem būdais!

Plonai odai gali padėti tekstiliniai pamušalai, kad būtų pasiekti apsaugos standartuose nustatyti tikslai (kišenė sutvirtinimams, fiksuotas pamušalas).

Buffalo odinė motociklo striukė

THE Segura Mortymer pagamintas iš buivolo odos

Ar egzistuoja vandeniui atspari oda?

Dauguma odų atlaikys liūtį, ypač jaunos. Tai kai užsitęsia, sugenda... Taip, oda bijo skysto elemento, bent jau ilgose kelionėse... Impregnuota, rizikuoja deformuotis, ilgai džiūsta ir gali tapti kieta kaip kartonas. Prieš perdirbant jį ir išsiųsti Vinted pakuotę, apdorojimas palaikomuoju losjonu kompensuos žalą.

Kai kurie lygesni odos grūdeliai yra mažiau jautrūs drėgmei. Pavyzdžiui, paviršiaus apdorojimas naudojant vašką yra labai efektyvus, bet ne amžinas.

Patogumo sumetimais kai kurie gamintojai padvigubinkite odą su membrana, kuri išliks sausa. Taigi oda nėra atspari vandeniui. Tačiau šių dviejų derinys apsaugos jus nuo sąlyčio su vandeniu. Ant tam tikrų striukių ir tam tikrų odinių striukių randame sumuštinių membranų, skirtų važiuoti ištisus metus.

Nesvarbu, ar jūsų oda apibūdinama kaip atspari vandeniui, ar ne, aš vis tiek būčiau linkęs jus apsivilkti lietaus striukė liūties atveju. Tai apsaugos odą nuo drėgmės. Ši oda, kuri išgelbės jūsų odą, to nusipelnė! Ir sumažinsite priežiūros dažnumą.

DXR šlapdriba

THE DXR šlapdriba yra oda su vandeniui atsparia membrana

Kaip sušvelninti savo naują motociklo odinę striukę?

Nauja oda gali jaustis standi. Ar jaučiatės apriboti savo judesiais? Nesijaudink, tai normalu. Nėra paslapties, reikės kelių valandų įsilaužti, kad jis įgautų komfortą. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai važiuoti! Kilometras po kilometro jūsų odinė striukė suminkštės ir „pritaps“ prie jūsų kūno formų. Savininkai lenktyniniai kostiumai naujieji dažnai parsineša juos namo, kad įsilaužtų, kad nepakenktų pirmųjų bėgimo dienų laikui...

Jei jums atrodo, kad jūsų odos standumas yra per didelis, jūs vis tiek turite galimybę taikyti balzamas, kuris padės suminkštinti odą. Nenuostabu, kad ši parinktis padės jums jaustis patogiai, ypač naudojant švelniai padengtas odas.

Odą prižiūrėjus specialiu kremu, pailgėja jos tarnavimo laikas

Gydymas specialiu kremu gali suminkštinti švarko odą

Geros motociklo odos kaina

Kaina negali būti vienintelis kriterijus renkantis a odinė motociklo striukė. Taip pat sunku nurodyti orientacinę kainą, nes galite rasti labai gerų švarkų už 200 ir 403,33 € . Skirtumas priklausys nuo dėmesio detalėms. Štai keletas funkcijų, kurios gali turėti įtakos kainai:

 • Odos kokybė ir jos gydymas. Neabejotinai pagrindinis elementas, kuris turės įtakos. Odos apdaila rankomis, vaško užtepimas, suteikiantis gražią vintažinę patiną, blizgus, paruoštas dėvėti apdaila – visa tai turės įtakos švarko išvaizdai... ir sąskaitai faktūrai. Matinės švarkų odos, skirtos rodsterių ir sportinių automobilių vairuotojams, reikalaus mažiau apdailos darbų šioje srityje.
 • Puodelis. Odinė striukė su daugybe siūlių, kad padarytų pareiškimą, pareikalaus daugiau darbo. Ir už visus darbus reikia atlyginti.
 • Įdubimų buvimas. Šios akordeono stiliaus odos sritys, pritvirtintos ant elastingos tekstilės, vėl reikalauja daugiau darbo nei tas pats paviršius „paprastoje“ tamprioje tekstilėje. Jie ne tik suteikia komfortą, bet ir sustiprina „baikerio“ striukės išvaizdą.
 • Viršutinis siuvimas ir kitoks deimantinis (deimantinis) skiautinis. Visada dėl papildomo darbo šie ornamentai liudija švarko kokybę.
 • Apdaila. Šiek tiek priartinus mūsų techninių lapų nuotraukas, galėsite pažvelgti į siūles, apvadus, užtrauktukų montavimą, trumpai tariant, visas šias detales, kurios daug pasako apie siuvėjų darbo kokybę.
 • Priedai. Odinės striukės gamyboje naudojami aksesuarai tiesiogiai įtakoja jos kainą. Pavyzdžiui, geros kokybės užtrauktukai kainuoja, kaip ir apsauginiai dangteliai.
 • Rinkodara. Prekės ženklai, kurie remia žinomus ryškiausių motociklų sporto šakų lenktynininkus – nieko neįvardiju – tam skiria nemažą dalį savo biudžeto. Tai atsispindi kainoje. Tam tikra prasme tai yra būdas palaikyti tuos, kurie jūsų aistrą automobilių sportui varo ant dviejų ratų.
Motociklų odinių komforto įtaisų gamyba

Silfonų gamyba

 

Peržiūrėkite visas mūsų odines motociklų striukes

Ar ši maža pagrindinių klausimų, susijusių su mūsų mylimų odinių motociklininkų striukių oda, santrauka atitiko jūsų lūkesčius? Tikiuosi. Jei taip nėra, nedvejodami išliekite savo mintis komentaruose. Paskubėsiu jums atsakyti ar net užbaigti straipsnį!

Ačiū Esmeraldai, Motoblouz odos ekspertei

Taip pat skaitykite

Pirkimo vadovas: motociklininko striukės pasirinkimas
Odos kokybė nėra vienintelė savybė, į kurią reikia atkreipti dėmesį renkantis motociklininko striukę. Norėdami sužinoti viską prieš nuspręsdami, pasitarkite su mūsų motociklų striukės pirkimo vadovu.

Motociklų odos priežiūra: senos odos paslaptys!
Oda yra kilni medžiaga, kuriai reikia ypatingo dėmesio, kad ji sentų geromis sąlygomis. Čia surinkome pagrindinę informaciją, kad odos priežiūra jums nebeliktų paslaptis!

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Loic

Motoblouz redaktorius ir bandytojas, esu besąlygiškas kelių su vingiais gerbėjas. Man motociklas yra ne tik pabėgimo, bet ir susisiekimo priemonė.

Be komentarų

Pridėkite savo