Sekite mus :

Moduliniai šalmai: važiavimo motociklu privalumai ir trūkumai


Shoei Neotec 2“ modulinio šalmo apžvalga

Integruotas ar reaktyvinis? Pasirinkimas gali būti sudėtingas renkantis motociklo šalmą. Jei dvejojate tarp dviejų stilių, tikrai geriausia būtų rinktis modulinį šalmą. Šalmas yra vienas iš privaloma įranga Prancūzijoje, tačiau susidūrus su pasiūlymų gausa, pasirinkti greitai tampa sudėtinga. Dviratininkai, čia pateikiame viską, ką reikia žinoti apie modulinius šalmus.

Prieš išvardydami atverčiamo šalmo privalumus ir trūkumus, pirmiausia paaiškinkime, kas tai yra. Tai motociklininko šalmo tipas, suteikiantis galimybę pakelti arba nuleisti smakro strypą priekyje. Skirtingai nuo tradicinių visą veidą dengiančių šalmų, kur smakro apsauga fiksuojama, modulinis šalmas leidžia pakreipti smakro apsaugą aukštyn. Taigi jūsų šalmas transformuojasi į reaktyvinį variantą. Kita vertus, nuleidus smakro apsaugą, šalmas užtikrina visišką veido apsaugą, panašią į viso veido šalmo apsaugą.

Jei ši „transformacija“ įmanoma, tai yra smakro diržo mechanizmo dėka. Paprastai jis yra šalmo priekyje, šalia smakro, tačiau priklausomai nuo modelio šis mechanizmas gali skirtis. Jis gali būti valdomas mygtuku, svirtimi arba vyrių sistema, todėl smakro strypą galima lengvai pakelti arba nuleisti, atsižvelgiant į jūsų poreikius.

Kitaip tariant, modulinis šalmas yra puikus kompromisas tarp visą veidą dengiančio šalmo ir purkštuko. Tačiau nepaisant savo savybių, jis turi tam tikrų trūkumų, kurie gali jums kasdien nepatikti. Mes įvertiname su jumis.

Ar moduliniai šalmai yra mažiau patikimi?

Svarbu pažymėti, kad visi moduliniai šalmai turi atitikti galiojančius saugos standartus, kad būtų užtikrinta tinkama apsauga. Renkantis tokio tipo šalmą, būtina užtikrinti, kad jis turėtų dvigubą patvirtinimą. Tai reiškia, kad jis buvo išbandytas kaip visą veidą dengiantis šalmas su nuleista smakro apsauga, užtikrinančia viso veido apsaugą, ir kaip reaktyvinis šalmas su pakelta smakro apsauga, atidengianti veidą.

Tuomet reikia nepamiršti, kad modulinis šalmas yra tokios pat geros kokybės kaip ir viso veido šalmas. Tiesą sakant, šalmo kokybė labiau priklauso nuo gamintojo ir konkretaus modelio, o ne nuo to, ar jis modulinis ar vientisas. Išorinis šalmų apvalkalas paprastai yra pagamintas iš medžiagų, tokių kaip stiklo pluoštas, polikarbonatas, anglis arba pluošto kompozitai. Yra žinoma, kad šios medžiagos pasižymi dideliu atsparumu smūgiams.

Modulinis šalmas ir jo pakeliama smakro apsauga

Modulinis šalmas ir jo pakeliama smakro apsauga

Moduliniai šalmai turi prastą reputaciją?

Apie modulinius šalmus girdime visko. Tačiau apskritai tai yra išankstinės idėjos. Pavyzdžiui, galite važiuoti atidarę smakro juostą. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad net jei leidžiama, važiavimas su smakro juosta aukštyn gali žymiai sumažinti šalmo teikiamą veido apsaugą. Nelaimingo atsitikimo ar kritimo atveju veidas yra labiau linkęs susižaloti, įskaitant smakro, veido ir žandikaulio sužalojimus.

Atkreipkite dėmesį, kad pakėlus šalmo smakro apsaugą, matomumas periferijoje yra geresnis, palyginti su visą veidą dengiančiu šalmu. Tai gali būti ypač naudinga statant manevrus arba bendraujant su kitais vairuotojais.

Jei šalmas turi įmontuotą apsaugos nuo saulės priemonę, tai yra papildomas privalumas. Tai leidžia greitai perjungti permatomą skydelį, skirtą prastam apšvietimui, ir kremą nuo saulės, kad apsaugotų motociklininko akis nuo akinimo saulėtomis dienomis.

Nolan N100.5 šalmo ekranas

Atidarytos ventiliacijos angos ir panaudotas kremas nuo saulės!

Be išankstinių idėjų, moduliniai šalmai turi keletą savybių, kurios gali turėti įtakos jūsų pasirinkimui.

Privalumai ar trūkumai: viskas priklausys nuo jūsų važiavimo motociklu

Dėl mechanizmo šalmo svoris gali būti šiek tiek sunkesnis nei viso veido šalmo. Pastarąjį pakėlus, gali atsirasti papildomo svorio jausmas ant galvos. Tai gali turėti įtakos galvos pusiausvyrai ir padidinti kaklo nuovargį ilgų kelionių metu.

Atverčiami šalmai gali būti šiek tiek triukšmingesni nei visą veidą dengiantys šalmai. Šį reiškinį sukelia judamųjų smakro apsaugos jungčių konstrukcija. Tai gali sukelti klausos diskomfortą, ypač važiuojant didesniu greičiu. Su motociklu su aukštu ekranu esate gerai apsaugotas nuo vėjo, tada šis trūkumas jaučiamas mažiau. Be to, jei reguliariai per trumpą laiką keičiate iš miesto į greitkelį, šis nepatogumas yra mažiau juntamas.

Ši informacija skirta tik informaciniams tikslams. Svarbu pažymėti, kad šie trūkumai gali skirtis priklausomai nuo prekės ženklų ir modelių. Patariame išbandyti ausines ir peržiūrėti vartotojų atsiliepimus. Be to, jei turite modulinį šalmą, nedvejodami palikite komentarą apie savo modelį.

Apibendrinant galima pasakyti, kad atverčiami šalmai tapo populiariu motociklininkų pasirinkimu. Priežastis ? Jų universalumas, saugumas ir patogumas. Šios ausinės leidžia pakeisti padėtį perjungiant į jums tinkančią konfigūraciją. Modulinis šalmas siūlo jums išsamų sprendimą visiems jūsų nuotykiams motociklu.

Labai gerai subalansuotas, AGV SportModular šalmas atviroje padėtyje neapkrauna kaklo

Labai gerai subalansuotas, AGV SportModular šalmas atviroje padėtyje neapkrauna kaklo

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Nadège Papignies

Motoblouz redaktorius, aš dviratininkas jau 8 metus. Turėdamas tik CB500F, nors kišenėje turiu A licenciją, per metus nuvažiuoju vidutiniškai 10 000 km ✌️

4 komentarai

Pridėkite savo
  1. Devirly 2024 m. kovo 23 d., 17.24 val. Atsakymas

    Turiu Nolan n115 modulinį šalmą, kuris yra puikus, nebent šiek tiek sunkus, bet toks saugus. Akinių nešiotojas nesijaudink... Šveicarijos armijos peilis iš Calite šalmų nepriekaištinga kaina nenurodyta, bet renkantis tarp pigios reaktyvinės ir brangios modulinės mūsų dviratininkų galvos yra vertos daugiau

  2. Ull 2024 m. kovo 23 d., 17.10 val. Atsakymas

    Aš esu tos pačios nuomonės, sunku grįžti, palyginti su kitais modeliais. Labai įvairi, yra iš ko rinktis. Žinoma ! Santykinio vėjo triukšmas dėl mūsų judėjimo išlieka visiems.

Pridėti naują komentarą