Sekite mus :

Pasiruošimas kelionei motociklu: ką planuoti ir žinoti


Geriausias būdas saugiai mėgautis savo įranga, žinoma, lagaminais ir viršutiniais dėklais!

Kelionė, kiekvienas nuotykių trokštantis baikeris apie tai jau yra bent kartą pagalvojęs. Būti vienam prie savo mašinos vairo su horizontu kaip kompanionas, kuris parduoda svajones. Bet kad svajonė išsipildytų ir kad ji nevirstų košmaru, eiti į kelionę reikalauja minimalaus pasiruošimo. Ši asmeninės ir kolektyvinės patirties santrauka apima visus kelionių motociklu aspektus. Tikra Biblija, skirta ramiai įveikti kelią!

1 dalis: Paruoškite savo motociklą

Tinkamas motociklas kelionei

Nors kai kurie motociklai yra aiškiai suprojektuoti įveikti mylias (turistinės, maksimalūs takai ir tt), tai tinka ne visiems. Jei abejojate savo mašinos gebėjimu pjauti kelią, rekomenduoju pradėti nuo mažo. Pavyzdžiui, savaitgalį idealiu atveju bent 1000 km ilgio kintamos greitkelių ir nedidelių vingiuotų departamentų kelių kilpa. Geras būdas sužinoti, ką reikia patobulinti, kad galėtumėte mėgautis kitomis kelionėmis motociklu.

Aprūpinkite savo motociklą ilgoms kelionėms

Kad 100-ojo kilometro pabaigoje nesakytų sau „ o jei turėčiau priekinį stiklą... : geriau paruošti savo motociklą susiklosčiusioms aplinkybėms. Reikia pripažinti, kad kartais patys praktiškiausi sprendimai yra mažiausiai estetiški. Jūs turite žaisti su skirtingais parametrais:

 • Estetika
 • Efektyvumas
 • Lengvas surinkimas/išmontavimas prieš ir po išvykimo
papildomas motociklo apšvietimas

Papildomas apšvietimas pagerina jūsų aplinkos suvokimą, ypač sukant

Ko tikėtis

 • Priekinis stiklas/burbulas : apsaugos jus (bent jau) nuo vėjo poveikio: nuovargio dėl turbulencijos ant liemens ar šalmo, triukšmo, šalčio. Tai taip pat apribos vandens purslus.
 • Komfortiškas balnas : Norint kompensuoti medinį balną, galima rinktis vadinamuosius „komforto“ balnelius, kad išvengtumėte sėdmenų ar nugaros skausmų arba balną perdarytų balnininkas.
 • Balnelio pagalvėlė : Taip pat galite pasirinkti balno pagalvėlę. Jis gali pereiti nuo vienos mašinos prie kitos, o kai važiavimas baigsis, jį padėkite. Tai taip pat leidžia jums būti aukščiau ir įgyti malonumą.
 • Vairo stovas : stovai užtikrina staigesnę padėtį ant motociklo, o tai sumažina nuovargį. Įsitikinkite, kad įrenginio kabeliai turi pakankamai laisvų.
 • Šildomos rankenos : jei eisi į kelionė motociklu vėsiuose regionuose ar kalnuose šildomos rankenos bus geras privalumas. Net į darbą žiemą!
 • USB prievadai: telefono, GPS, fotoaparato, elektroninės cigaretės ir kt. įkrovimui.
 • Tolimojo nuotolio žibintai: jei motociklas ir finansai tai leidžia, nedvejodami įdiekite tolimojo nuotolio arba rūko žibintus, kad galėtumėte naktinėms kelionėms ar būti pakankamai matomiems.
 • Domofonas : jei norite keliauti su kitais ir šnekučiuotis kelyje, ar klausytis radijo, muzikos ar išgirsti GPS nurodymus, nepamirškite domofono.

Navigacija: GPS, telefonas ar kelio knyga?

Nueiti kur nors yra gerai. Geriau žinoti, kokiu maršrutu pasirinkti. Yra daugybė mobiliųjų programų, kurios palengvina naršymą. Būkite atsargūs su paketu, kai vykstate į užsienį, sakoma! Priešingu atveju taip pat galite teikti pirmenybę Motociklo GPS : atsparus vandeniui, šviečiantis, tinkamas naudoti su motociklo pirštinėmis. Būtinai išbandykite prieš išvykdami, kad gautumėte geriausias funkcijas ir įsitikintumėte, jog buvo atlikti naujausi atnaujinimai.

Mano geriausias draugas kelionėms yra vadinamas Tomtom Rider 550. Investicija, bet greita, skaitoma, turi gerai sukomplektuotą duomenų bazę, nurodo, kur yra teisėsaugos fotobūdos ir daug praktinių dalykų (turizmo biuras, restoranas, stovyklavietės, viešbutis, greitosios pagalbos tarnybos). , degalinė… ).

navigacijos režimai, skirti išvykti į kelionę

Kelio knyga, žemėlapis, GPS, mobilioji programa: jums priklauso pasirinkti navigacijos režimą

O jei esate nusiteikę technoskeptiškai ar žiūrite į atokesnes vietas, senas geras kelių žemėlapis jums pasitarnaus.
Idealiu atveju tai bus derinama su kelio knyga, kuri turi būti parengta naudojant „Google“ žemėlapius. Nedvejodami naudokite „Street View“, kad pastebėtumėte subtiliausias sankryžas. Įsitikinkite, kad kelio knyga yra lengvai skaitoma, atkreipkite dėmesį į esminę informaciją, naudokite paprastą, didelį šriftą. Taip pat atkreipkite dėmesį į radarų padėtį! Informacija lengvai randama internete arba rodoma naujausiame žemėlapyje.

Pataisymai turi būti atlikti prieš išvykstant

Na taip, į Karpatus važiuojame ne taip, lyg duonos ieškoti. Reikalingas pilnas motociklo remontas. Dar daugiau, jei artėja kitos peržiūros terminas, taip pat galite tai padaryti anksčiau! Atkreipkite dėmesį, kad kai kurie motociklai turi tam tikrų ypatumų. Svarbu gerai pažinti savo mašiną neįgyjant mechaniko diplomo. Norėdami tai padaryti, kviečiu išstudijuoti savo vartotojo vadovą ir geriausiu atveju rasti savo mašinos dirbtuvių vadovą internete arba prekybos centre.

Motociklų kelionės techninė apžiūra

Prieš išvykstant būtina atlikti nedidelę bendrą motociklo patikrą

Patikros punktai, kuriuos reikia patikrinti prieš išvykstant:

 • Kontroliuokitestabdžių trinkelių / diskų būklę ir jų susidėvėjimo lygį, gerai nuvalykite naudodami tinkamą produktą
 • Patikrinti:
 • Sureguliuokite pakabas pagal savo mašinos apkrovos lygį (bagažas + keleivis)
 • Patikrinkite apšvietimą: optikos švarą, tinkamą jos veikimą ir sureguliuokite spindulį, kai motociklas bus pakrautas.
 • Patikrinkite padangų būklę: jų slėgį, ar nepažeistos ir nusidėvėjimo lygį. Turite įsitikinti, kad jie truks visą kelionę, nesvarbu, ar sausa, ar šlapia. Kai kurių padangų tarnavimo laikas labai trumpas, todėl kelionės pabaigoje jos nepatektų ant drobės.
 • Patikrinkite grandinės komplekto/diržo būklę, jei reikia, pakeiskite, padaryti įtampą ir tepimas.
 • Įsitikinkite, kad motociklas neturi nuotėkio
 • Patikrinkite galimą droselio rankenos laisvumą ir sureguliuokite jį, kad gautumėte geriausią įmanomą jausmą
 • Baterija: patikrinkite jo būklęir atlikti terminalų patikrinimą / valymą

Rekomenduojame atlikti šias intervencijas likus ne mažiau kaip 200 km iki išvykimo, kad spėtumėte išspręsti problemą (pamiršta tarpinė, varžtai ir pan.).

Mašinos tvirtinimas

Visada malonu vėl rasti savo mašiną kur jį pastatėme. Todėl patartina mašiną pastatyti judrioje vietoje, pritvirtinti prie fiksuoto taško grandinėlė arba sertifikuota U spyna. Nedvejodami derinkite jį su disko bloku su signalizacija.

 

2 dalis: Bagažo saugykla kelionei

leistis į kelionę motociklu

Bagažo tipo pasirinkimas

Dabar, kai jaučiatės patogiai savo mašinoje, turite užduoti sau klausimą apie jo tipą motociklo bagažas. Iš tiesų jie turi derinti talpą, patogumą, sandėliuojamų prekių saugumą ir hidroizoliaciją. Be to, turėtumėte žinoti, kad tipas kelionė motociklu nustatys bagažo tipą.

Sėdmaišiai Šoniniai atvejai Kuprinė
+ + +
Maža kaina Neužrakinti Užraktas Tvirtinimas kiekvienam motociklui Verslas ant savęs sustojęs Nuovargis
Gali pereiti nuo vieno motociklo prie kito Jei pridėsite spyną, ji gali būti suplėšyta, kad galėtumėte pasiekti savo daiktus Sunku lūžti Deformacija kritimo atveju Praktiška net ir kasdien Pavojus stuburui nukritus
Išplečiamas tūris kišenėmis Panardinimo įrodymas Rizika kulkšnims kritimo atveju Maža kaina Maža talpa
Auksta kaina
Naudojimo tipas Naudokite Naudokite
Kelionė su motociklu, nuolat stebima, bekelėje Turizmas, neprižiūrimas motociklas, naudingas kasdieniam naudojimui, visureigis (saugokitės kritimo) Lengva ir trumpa kelionė
Balno krepšys Bako krepšys Viršutinis dėklas
+ + +
Patogus transportavimas atvykus Lengvai pavogtas Daiktai po ranka Lengvai pavogtas keleivio patvirtinimas Tik lengviems daiktams vairuojant arba sunkiems daiktams stovint
Didelė talpa Kišenė žemėlapiui ar išmaniajam telefonui Užraktas
Kai kurie yra išplečiami Praktiška net ir kasdien
Galima paversti kuprine
Praktiška net ir kasdien
Naudojimo tipas Naudokite Naudokite
Kelionė su motociklu, nuolat stebima, bekelėje Kelionė su motociklu, nuolat stebima, bekelėje Turizmas, neprižiūrimas motociklas, naudingas kasdieniame gyvenime

Pasirinkite pagal savo kelionę

Todėl bagažą turite rinktis pagal planuojamos kelionės motociklu tipą. Vykstate į kempingą, namelį, viešbutį? Palikite ten savo minkštą bagažą, kol lankysitės rajone. Ar norite apžiūrėti takelius ir purvo kelius prieš nakvynę? Rinkitės minkštą lagaminą, kuris atlaikys kritimus nedeformuodamas ir nesutraiškydamas kulkšnių. Ar norite atrasti tolimo krašto stebuklus? Pasirinkite lagaminus ir viršutines dėžes, kad galėtumėte saugiai palikti savo daiktus.

lagaminai ir viršutinės dėžės, skirtos kelionei motociklu

Geriausias būdas saugiai mėgautis savo įranga: žinoma, lagaminai ir viršutinės dėžės!

Sutvarkykite savo bagažą

Kiekvienas susitvarkyti savo bagažą kaip jis nori. Rekomenduojame rūšiuoti, kad geriau rastumėte savo daiktus. Viršutinėje dėžutėje galėsite pakaitomis laikyti įrangą, kai sustojate, ir tą, kurią naudojate važiuojant. Tokiu būdu, jei jus užklupo liūtis, nešlapinkite to, kas yra sausa jūsų lagaminuose.

Galiausiai, norėdami greitai rasti viską, ko jums reikia, apsvarstykite galimybę suskirstyti juos į atskirus maišelius. Pavyzdžiui, krepšys maistui, kitas atsarginiams drabužiams, dalims ir įrankiams, žemėlapiams, navigacijai ir pan.

Bagažo atsargumo priemonės

Jūs nevažinėjate savo motociklu pakrautu, kaip „tuščiu“. Štai ką apie tai reikia žinoti.

Matomumas

Visų pirma, turite įsitikinti, kad bagažas yra nepriekaištingai pritvirtintas. Turite būti atsargūs, kad joks diržas neišsikištų už jūsų žibintų matomumo, neapribotų jų matomumo arba neįstrigtų grandinėje ar dirže. Būkite atsargūs, kad nesubraižytumėte savo gražių dažų. Taip pat turite užtikrinti gerą matomumą atgal ir kad niekas netrukdytų matyti veidrodžių.

Svoris

Įsitikinkite, kad jums tinkamai paskirstyti svorį savo bagaže. Sunkiausi daiktai dedami arčiausiai mašinos svorio centro, o lengviausi – aukščiau, kad nepakenktų motociklo valdymui. Vadovaukitės savo motociklo ir bagažo instrukcijose pateiktomis rekomendacijomis. Pirmenybė teikiama maksimaliam jūsų motociklo instrukcijose nurodytam svoriui! Taip pat neviršykite greičio, kad neprarastumėte mašinos kontrolės.

Pakrautas motociklas

Per didelis svoris turi įtakos motociklo valdymui

Nusidėvėjimas

Taip pat reikės reguliuoti savo motociklo amortizaciją: išankstinę apkrovą, kompresiją, atšokimą priekyje ir gale (jei motociklas leidžia), reguliuoti priekinio žibinto spindulį ir pritaikyti padangų slėgį pagal konstruktoriaus rekomendacijas. .

Pritaikykite savo vairavimą

Galiausiai pritaikykite važiavimą savo apkrovai. Tai reiškia, kad reikia pritaikyti savo tempą, saugų atstumą ir numatyti posūkį. Jūsų mašinos elgsena gali pasikeisti: siūbavimas, vairavimas, sumažėjęs manevringumas, mažesnis staigus įsibėgėjimas lenkiant, didesnis vėjo pasipriešinimas ir tt Ir būkite labai atidūs šlapiame kelyje. Taip pat atkreipkite dėmesį į naują motociklo plotį, kad neneštumėte veidrodėlių, jei judate aukštyn.

Premija: voras tinklas

Žinoma, tinklelis su voru leidžia stotyje susidėti reikalingus daiktus arba palikti savo lietaus kostiumą pasiekiamoje vietoje. Akivaizdu, kad stovėdami neturėtumėte palikti vertingų daiktų be priežiūros.

 

Rev'it Outback 2 striukė keliuose...

3 dalis. Pilotinė įranga

Visam laikui pasiruošti kelionei motociklu, nepamirškite pasiimti įrangą, tinkančią visų tipų temperatūroms. Taigi venkite visko, kas privers jus prakaituoti esant dideliam karščiui arba sušalti staiga nukritus termometro stulpeliui.

Šalmas

Integruotas, modulinis, reaktyvinis? Tu renkiesi. Svarbiausia, kad šalmas pakankamai apsaugotų jus nukritus ir apsaugotų nuo skraidančio žvyro, vabzdžių ir pan. Pirmenybę teikite tyliam šalmui su gera ventiliacija esant dideliam karščiui, kremui nuo saulės, seiliniui ir Pinlock ekranas apriboti rūką lyjant ar vėsus rytas. Jei planuojate naudoti domofonas, įsitikinkite, kad šalmas gali jį sutalpinti. Ir jei jį būtina laikyti lauke, nepamirškite jo dangtelio. > Žr. mūsų motociklininko šalmo pirkimo vadovą

Labai gerai subalansuotas, AGV SportModular šalmas atviroje padėtyje neapkrauna kaklo

Modulinis šalmas yra universalus, pliusas keliaujant

Pirštinės

Jie turi būti pritaikyti prie laikotarpio, kuriuo važiuojate, ir klimato sąlygų, su kuriomis susidursite. Net ir vasarą lyjant arba labai šaltu rytu visada pasiimkite vandeniui atsparias pirštines. Įsitikinkite, kad pirštinės yra geros būklės, užtikrina puikų valdymo pojūtį ir leidžia naudotis navigacijos sistema. > Žr. mūsų motociklininkų pirštinių pirkimo vadovą

Striukė / striukė

Tai vienas iš svarbiausių komforto elementų. Įsitikinkite, kad jame yra pakankamai kišenių, kad galėtumėte sutalpinti išmanųjį telefoną, raktus, piniginę, motociklo popierius ir kitus jums naudingus daiktus. Venkite švarkų, kurie siūlo tik miesto lygio apsaugą. Įsigykite vieną su 2 lygio pečių, alkūnių ir nugaros apsauga. Dar kartą suplanuokite tokį, kuris pritaikytas prie klimato sąlygų. Todėl jis turi būti atsparus vandeniui ir turėti gerą ventiliaciją arba bent jau kvėpuojančią membraną. Jei šilumos nėra, palikite šiluminį pamušalą. > Žr. mūsų motociklo striukės pirkimo vadovą

DXR_Rstroke_front_open

Ventiliuojama įranga vasarą daro skirtumą!

Kelnės

Kevlaro džinsai? oda? sintetinis? antkelnes? Vėlgi, pasirinkimas yra jūsų. Tačiau jei renkatės džinsus, nepamirškite apie lietaus kelnes. Kad ir kaip būtų, atsineškite kelnes, kurios suteiks jums komforto ir saugumo. Tai apima kelių ir klubų apsaugą, pastaroji pernelyg dažnai pamirštama... > Žr. mūsų motociklų kelnių pirkimo vadovą

Avalynė

Batai puikūs. Išskyrus atvejus, kai reikia nueiti mylias pėsčiomis. Sportbačiai puikūs. Nebent kritimo atveju... Koks sunkus pasirinkimas. Jei bagaže turite vietos, nedvejodami avėkite batus ir pasiimkite minkštus batus. Mano svajonė kaip trekerė? Motociklo batas, skirtas žygiams.

Dar kartą grįžkime į žemę: apsauga, valdymo mygtukų pojūtis, hidroizoliacija, kvėpuojanti membrana ir lankstumas yra raktiniai žodžiai, pagal kuriuos pasirenkate. Atkreipkite dėmesį, kad avalynės gamintojai dažnai nurodo eksploatavimo trukmę, kuriai pasibaigus standumas, taigi ir apsauga ar net atsparumas vandeniui, nebegarantuojamas. Nedvejodami pakeiskite savo batus, jei jie atlaikė savo laiką.

Jei jūsų kelionėje motociklu yra visureigių dalių, rinkitės enduro/trail batus. Jie tikrai yra standūs ir ne patys patogiausi, tačiau suteiks maksimalią apsaugą. Ir tokiu atveju bivuakui atsineškite šlepetes. > Peržiūrėkite mūsų motociklų batų pirkimo vadovą

keliaujant per Gruzijos kalnus

Atgal / Airbag

Sąžiningai, mūsų švarkų nugarėlės dažnai būna per trumpos. Todėl galite juos pašalinti ir įdėti a 2 lygio nugaros apsauga. Tai tikrai nepatogi, tačiau nesukelia jokio diskomforto ir nėra geresnio būdo apsaugoti nugarą. O taip,Airbag ! Bet vėlgi, jis užima vietos ir išlaiko karštą, per karštą.  > Žr. mūsų motociklo airbag pirkimo vadovą

Lietaus atveju?

Tam yra lietaus drabužiai pavyzdžiui, kombinezonai, pirštinės, batai. Negražu, nebūtinai patogu, bet išlaiko sausumą ir dar daugiau – pjauna vėją. Visa tai kartu padės išvengti per greito perdegimo. > Peržiūrėkite mūsų lietaus įrangos pirkimo vadovą

Didier Vacher, važiuojantis savo LML Star 125, per Lilio lietų

Maži priedai

Norėdami padidinti kelionės malonumą, atsižvelkite į šiuos dalykus:

 • THE ausų kamštukai : variklio triukšmas, išmetimas, vėjas, sds kas dejuoja už tavęs... tai erzina. Ausų kištukai yra patogūs. Jūs turite pasirinkti tarp daugkartinio naudojimo silikoninių dangtelių arba vienkartinių putplasčio dangtelių. Įsitikinkite, kad jie yra patogūs. Pavyzdžiui, puikūs ausų kištukai sportiniam šaudymui, kurie gerai izoliuoja, gali labai greitai sudirginti ausies kanalą.
 • THE apykaklės dydis: neleidžia jums šalti ryte, apsaugo nuo saulės nudegimo po pietų. Trumpai tariant, būtina.
 • THE techniniai drabužiai ir apatiniai : praktiška, kai reikia kirsti Sibirą dideliu apvažiavimu per Šiaurės ragą (nesame arti to). Taip pat naudinga kaip pižama, kai miegate palapinėje ir ji yra sausa!

 

4 dalis: Kelionės ir maršruto paruošimas

Paskirties vietos reikalavimai

Klausimas " kaip mes čia patekom? » Atsakymas: ant motociklo. Bet kur mes einame? Visam laikui organizuoti kelionę, būtina pasidomėti regionu, kuriame ketinate padėti ratus, kad išvengtumėte nemalonių staigmenų.

Administracinės prievolės
Kokius dokumentus pasiimti? Ar pasienio postui reikalinga viza? Ar būtina pasiimti ar išlaikyti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą? Ar jums reikia greitkelio lipduko?

Tarptautinė licencija, būtina norint keliauti Balyje. Jį nemokamai gausite per kelias savaites savo departamento prefektūroje.

Tarptautinis vairuotojo pažymėjimas

Apribojimai
Kai kurios šalys netoleruoja tam tikrų daiktų. Pvz.: pasiimkite droną ir fotografuokite vaizdus iš oro per kelionę motociklu Maroko Atlas , o eidami per muitines paliksite kartaus skonio...

Pagalbos numeriai
Kokius pagalbos numerius reikia žinoti? Visų pirma: policija, greitoji medicinos pagalba, priešgaisrinės tarnybos ir kt.

Skiepai
Jei taip, kokias vakcinacijas reikėtų atlikti prieš tai eiti į kelionę ?

Kultūra
Yra tam tikri kultūros kodai, kuriuos reikia gerbti, tam tikri dalykai, kuriuos reikia padaryti, kad būtų kuo geriau sutikti. Taip pat tam tikrų dalykų, kuriuos reikia vengti daryti ar sakyti, kad nepasirodytumėte kaip kvailas turistas ir taip neleistumėte reikalams išeiti iš rankų. Todėl patartina kuo daugiau sužinoti apie vietos kultūrą.

Kelių eismo įstatymai
Kiekviena tauta turi daugiau ar mažiau konkretų greitkelių kodeksą. Ar dėl parkavimo, greičio apribojimų, kitų naudotojų teisių, kelio ženklinimo. Taip pat įdomu iš anksto pasidomėti kelių būkle ir sužinoti, kaip „važinėja“ vietiniai gyventojai.

Vietinių greičio matuoklių atsiradimas
Mes visi per neatidumo akimirką (arba ne) viršijome leistiną greitį. Ir lyg netyčia būtent tada atvažiuoja radaras tavęs nufotografuoti... Nedvejodami pasidomėkite internete, kaip atrodo jūsų lankomos šalies teisėsaugos institucijų naudojami radarai.

trasoje, Kaukazo kalnuose

Vietiniai mokėjimo būdai
Jei vienose šalyse be grynųjų gyventi lengva, kitose – sudėtinga. Taigi, kai planuojate aplankyti atokias vietoves, atsineškite pakankamai grynųjų. Be to, atkreipkite dėmesį į naudojamos kredito kortelės tipą. Pavyzdžiui, Olandijoje „Maestro“ yra labiau paplitęs nei „Mastercard“, kuris degalinėje sukelia išgąsčius 22.30 val., kai esi rezerve...

Turėkite nedidelį kalbos vadovą
Popierius ir/ar programėlė bendravimui palengvinti – privalumas. Pagalvok apie tai!

Saugumas / Nesaugumas
Deja, į tai reikia atsižvelgti. Tam tikroms kelionės tikslams ar tranzito sritims reikia daugiau budrumo nei įprastai. Prieš išvykdami išsiaiškinkite, ypač apie vietas, kurių geriausia vengti važiuojant motociklu. Nedvejodami kreipkitės į konsulatą. Deja, karo pėdsakai kartais vis dar yra. Ypač galvojame apie Balkanus, kur dar daug užminuotų zonų... Ir galime užtikrinti, kad dviejų metrų pločio apsaugos koridoriuje kirsti minų lauką nėra labiausiai džiuginantis.

Vandens kokybė
Labai kvailas dalykas, apie kurį ne visada pagalvojame. Vietomis geriamojo vandens čiaupų nėra daug. O jei taip, jūsų žarnynas nėra pripratęs prie tam tikrų vietinių bakterijų... Taigi investuokite į LifeStraw® arba Micropur® tabletes. Ir paprašykite savo šeimininkų užvirti vandenį daržovių plovimui, jei patys to nedarote. Tai neleis jums pasakyti gydytojui apie savo atostogas grįžus namo.

Kelionių vadovai
Primygtinai rekomenduojame investuoti į žinomą kelionių vadovą arba bent jau apsilankyti specializuotose svetainėse, kad gautumėte informacijos apie savo paskirties vietas. Taip pat pasikonsultuokite su vyriausybės svetainė kuriame gausu įdomios informacijos.

Kad ir kas nutiktų, visada pasiimkite asmens dokumentus, vairuotojo pažymėjimą, motociklo registracijos dokumentą ir draudimo liudijimą. Išmetus antrinę rinką, pasiimkite patvirtinimo sertifikatą, jei kelyje patikrinimą atliktų pernelyg uolus teisėsaugos atstovas.

Maršrutas

Ahhhh maršrutas. Paprastas faktas pasiruošti kelionei motociklu, jau jaučiamės lyg atostogaujame. Kiekvienas turi savo metodą, kaip nubrėžti savo kelią. Niekas negali būti kritikuojamas. Kai kurie važiuos greitkeliu, kad pasiektų savo tikslą ir ten mėgautųsi. Kiti pasinaudos keliu, norėdami mėgautis bukoliniais kraštovaizdžiais ir atrasti brangakmenių. Pagaliau yra tų, kurie daro kilpą: išeina iš namų ir grįžta namo, nustato lankytiną geografinę vietovę.

Pasiruošimas kelionei motociklu

Internetas, specializuota spauda, ​​kelionių vadovai... viskas tinka planuojant maršrutą.

Klausimai, kuriuos reikia užduoti sau

Jei premier paminėtas kelionės būdas nebūtinai reikalauja daug pastangų, kitiems dviems reikia minimalaus pasiruošimo. Norėdami tai padaryti, keli klausimai gali būti kaip pagrindas jūsų maršrutui apibrėžti, žinant, kad jau žinome, kur einame ir kad ten vykstame motociklu.

 • Kiek laiko užtruks, kol pasieksiu galutinį tikslą?
 • Kiek kilometrų galiu nukeliauti per dieną?
 • Kiek laiko turiu tarp dviejų etapų? (maksimalus atvykimo laikas į viešbutį arba stovyklavietę)
 • Ar iš pradžių suplanuotas maršrutas turi kokių nors ypatingų sunkumų (spūstis kelias, techninė, nenuspėjamas oras)?
 • Kur aš darau pertraukas?
 • Kur papildyti degalais ir (arba) maistu?
 • Ar mano maršrute yra netoliese esančių lankytinų vietų?
 • Ar mano maršrutui reikalingas specialus transportas ar privaloma rinkliava (keltas, keltas, tiltas, tunelis)?
Paryžius-Diunkerkas-kavos pertraukėlė

Su keliais žmonėmis ritmas skiriasi

Jei planuojate eiti su grupe, užduokite sau šiuos klausimus, kad susitvarkytumėte. Iš viso penkiolikos motociklų jau atsidūrėme suskirstyti į 6 grupes su skirtingais reikalavimais, lūkesčiais ir gebėjimais. Trumpai tariant, 800 km atsidūriau vienas... Bet žengiau didelį žingsnį.

Dėl degalų papildymo nepamirškite ant kelio pastebėti kaimo dykumas ir nedvejodami įpilkite degalų prieš jas kirsdami. Labai apmaudu susidurti su stotimi, kuri siūlo tik diesel , o paskui kitą, kuri buvo uždaryta 2 metus (nors jūsų kortelė yra 5 metų senumo). Tai garantuotas gedimas.

Galiausiai taip pat sužinokite apie apgyvendinimą visuose etapuose. Ir atsižvelkite į maksimalų atvykimo laiką rinkdamiesi/užsakydami.

lenkimai Jack Anstey

Stebėkite maršrutą ir pritaikykite maršrutą

Norėdami padėti susiplanuoti maršrutą, kreipkitės į turistų gidus, specialias svetaines ir gidus, kurių specializacija yra kelionė motociklu (keletą rasite bibliografijoje). Paklauskite savo draugų, kurie išvyko ten atostogauti, peržiūrėkite lankytojų atsiliepimus, kad sužinotumėte, ar konkretus žingsnis yra esminis, neprivalomas, ar verta sugrįžti vėliau, kad galėtumėte juo mėgautis oriai, ar verta sugrįžti kitu metu . Kartais lankytojų nuomonė gali būti neigiama lyginant su tuo, kas siūloma „ant popieriaus“, tai leidžia įvertinti žingsnio susidomėjimo lygį.

Kai kurie keliai yra labai žinomi sportinio vairavimo gerbėjų pasaulyje arba keliai į tirpstantys pėdų čiulptukai. Kiti garsėja savo nuostabios panoramos. Abiem atvejais važiuokite atsargiai: kelyje esate ne vienas, o policija stebi…

Maršruto sukūrimas ir išsaugojimas

Norėdami perkelti šį maršrutą į savo navigacijos sistemą, jums gali padėti tam tikri įrankiai. Visų pirma galvoju apie Google Maps, Via Michelin , Mappy… arba jūsų GPS maršruto rengyklę. Šių įrankių paskirtis – įvertinti ridą, kelionės laiką, degalines pakelėse, alternatyvius maršrutus, rinkliavos zonos, tada, jei reikia, paskelbkite kelio knygą.

maršruto, skirto kelionei motociklu, pavyzdys

Būkite pasirengę pritaikyti savo maršrutą, jei orų prognozė bus lietinga. Praėjimas per lietų praranda daug savo žavesio... Gero oro programėlė – taip pat būtina priemonė.

 

5 dalis: pasiruoškite netikėtumams

„Viskas, kas gali suklysti, sutiks“. Toks yra Merfio dėsnis. Jis gali būti išverstas kaip " Viskas, kas gali išsigimti, išsigims« .

Pažink savo dviratį

Įdomu sužinoti apie žinomus jūsų motociklo pažeidimus ir iš anksto atlikti reikiamus darbus arba pasiimti pakankamai pinigų remontui. Nedvejodami kreipkitės į savo motociklo naudotojų forumus. Raskite saugiklių dėžutę, pažiūrėkite, kaip pakeisti lemputę, kuri pasirinko perdegti netinkamu metu. Jei planuojate kelionę į vidurį ir jūsų motociklas turi kamerą, sužinokite, kaip nuimti ratus pradūrus, kad pritvirtintumėte pleistrą arba pakeistumėte vidinę kamerą, neprispaudus naujos.

Paruoškite tinkamą įrankių rinkinį

Kai kurie motociklai automatiškai pristatomi kartu su įrankių rinkiniu, idealiai išlankstytu, kad aiškiai matytumėte jo turinį. Nedvejodami papildykite jį trūkstamomis priemonėmis tam tikroms intervencijoms arba naudokite patikimesnes, efektyvesnes, praktiškesnes priemones. Jei važinėjate „Harley“, nepamirškite, kad įrankiai turi būti coliais! Kai kurios veržlės / varžtai gali būti atkaklūs, ypač ratų ašys ir stabdžių apkabos. Suteikite pratęsimą, kad palengvintumėte „svirties rankos“ efektą. Nedvejodami patikrinkite, ar jūsų įrankiai galės atlaisvinti tai, ką reikia atlaisvinti. Be to, jei jūsų įrankių rinkinys ir geltona liemenė yra lagamine arba šoniniame krepšyje, įdėkite juos į dešinįjį (kairėje Jungtinėje Karalystėje, Australijoje, Pietų Afrikoje ir kt.), kad visada liktų ant peties.

Įrankiai ir priedai keliaujant motociklu

Be įprasto įrankių rinkinio, gali būti naudinga papildyti savo įrankius ir priedus.

Nuplėšiamiems remontams nepamirškite klijų! Į ilgesnes keliones pasiimkite ką nors sutepti grandinei ir avarinį benzino džemperį maišelio pavidalu, kad sugedus būtų galima pasipildyti degalų. Ir galiausiai keletas servetėlių rankoms valyti – sauja nešvarumų pašalins blogiausius dalykus!

Sveikatos problema, kaip nuo jos apsisaugoti

Jei vykstate į kitą mūsų pasaulio kraštą, pasidomėkite, kokie skiepai turi būti atliekami, taip pat apie pavojų sveikatai, būdingą toms šalims, kuriose lankotės. Be įrankių rinkinio, pagalvokite apie pirmosios pagalbos rinkinį. Jei apsistojate Europos Sąjungoje, nepamirškite pasiimti Europos sveikatos draudimo kortelės. Sužinokite apie savo savitarpio draudimo bendrovės siūlomas garantijas. Ir galiausiai sužinokite apie banko kortelės teikiamas garantijas ar įvairius kelionių draudimo pasiūlymus.

Jūsų draudimas, visur ir visą laiką?

Ir taip, kartais gedimas yra nepataisomas jūsų pačių jėgomis, ir pagalba yra būtina. Dar blogiau, avarija gali įvykti... su visiškai nejudančia transporto priemone. Susisiekite su savo draudiku arba dar kartą perskaitykite draudimo sutartį, kad sužinotumėte apie siūlomas garantijas ir šalis, kurioms taikoma eiti į kelionę. Be to, kai kurios šalys reikalauja, kad kertant sieną apsidraustumėte. Jei pageidaujate, kai kurie gamintojai siūlo draudimą, kuris užtikrina, kad galite susisiekti su patvirtintu savo mašinos pardavėju.

 

6 dalis: būdami kelyje žinokite, kaip apsisaugoti

Važinėti yra gera, tai suteikia laisvės pojūtį ir nepakartojamus pojūčius. Tačiau mes visi turime savo ribas, todėl svarbu, kad būtumėte geros būklės, kad galėtumėte užbaigti nuotykį. Visų pirma, svarbu pažinti save: kokios yra tavo paties ribos, silpnybės? Ar turite sveikatos problemų, kurios gali apsunkinti jūsų kelionė motociklu ? Jei taip, imkitės tinkamų veiksmų, kad tai visko nesugadintų.

eikite į kelionę ir žinokite, kaip pailsėti

Svarbu apriboti nuovargį. kaip? Laikykitės geros pozicijos ant mašinos, nedvejodami naudokite patogius ausų kištukus ilgoms kelio atkarpoms, pakankamai prisidenkite ir apsisaugokite nuo karščio, šalčio ir saulės spindulių. Atvėsus vėjui, ne visada jaučiame, kaip saulė degina mūsų odą. Nepaisant didelio debesuotumo, Maroko Atlas galite nusideginti kaklą tiek, kiek po 450 km vasaros pasivaikščiojimo Aisne...

Pertraukos yra svarbios, jei jūsų kelionė apima daug turistų sustojimų, tuo geriau! Kitu atveju pasinaudokite degalų papildymu, kad ištiestumėte kojas ir atliktumėte reikiamą tempimą. Pertrauka nėra defektas, leidžia perskaityti trumpąsias žinutes, elektroninius laiškus, sužinoti kelių informaciją, orus, įvertinti žemėlapį, užkąsti, palengvinti šlapimo pūslę (ar kt.). Pasinaudokite galimybe apsivilkti drabužių sluoksnį/nusiimti vieną arba, kraštutiniais atvejais, sušlapinkite marškinėlius, kad vėsintumėte karščio bangoje. Šiaip ne per daug, kitaip žmonės tyčiosis iš jūsų šalčio, kol vasara muša visus karščio rekordus... Kad ir kaip būtų, gerai hidratuokite ir neviršykite leistino alkoholio kiekio ant vairo!

Aptikti įspėjamuosius ženklus

Jau daug dienų važinėjate, sunkiai užmiegate, jaučiatės vangiai, o kelias atrodo ilgas. O ten suskamba tam tikri pavojaus signalai: mažiau kreipi dėmesį į ženklus, to nesuvokdamas praleidi prioritetą, mažiau judi mašinoje, neteisingai važiuoji... Trumpai tariant, esi FA-TI- FORD.

Pertrauka būtina, gal net gera didelė pertrauka. Raskite ramią vietą (pasnirkite), o po to trumpai pamiegokite arba skaniai pavalgykite. 1 prioritetas: įkraukite baterijas. Geriau atvykti pavėluotai arba praleisti žingsnį, nei baigti atostogas paragaujant vietinės ligoninės kulinarinių žinių…

kada daryti pertraukas kelionėje motociklu

Pasinaudokite pertraukėlėmis ir žaiskite namų fėją

Mūsų draugai gyvūnai… ar ne!

Kas niekada nebuvo daužantis kaip pamišęs ir nematęs, kaip gyvenimas prabėga dėl laukinio ar naminio gyvūno? Kai kuriems dviratininkams, kurie retai važinėja kaime ir nori ten vykti atostogaujant, turi žinoti tam tikrus dalykus.

Visų pirma, naminis gyvūnas gali būti toks pat pavojingas kaip ir laukinis gyvūnas. Taigi net ir kirsdami miesto teritorijas turėkite tai omenyje! Būkite atsargūs, kai susiduriate su motociklininkais, venkite sunkiai važiuoti dujomis ir išjunkite variklį, jei važiuojate bekele. Tai šiek tiek atkurs mūsų įvaizdį. Būkite budrūs miške, ypač nuo sutemų iki ankstaus ryto – tinkamiausias laikas pasivaikščiojimams. Kiek įmanoma sulėtinkite, gyvūnai nenuspėjami. Jei vieni gyvūnai pasitenkina kryžminimu, kiti nori jūsų odos kvailai pasisodindami prieš jus: triušiai, katės, fazanai... Ir net jei norite to išvengti, turėkite omenyje, kad jie padarys viską, kad gautų mesti po savo ratais, net jei jie turi apsisukti.

Nb: Norėtume atkreipti dėmesį, kad, išskyrus autoriaus mitybos poreikius, joks stuburinis nebuvo nukankintas dėl šio straipsnio poreikių.

Mažesni, bet nebūtinai draugiški: vabzdžiai. Stenkitės kuo labiau paslėpti kaklą ir veidą. Venkite važiuoti su atidarytu skydeliu, ypač jei jūsų mašinoje nėra burbuliukų! Vapsva niekada nėra laukiama jūsų šalmo viduje.

 

7 dalis: apgyvendinimo būdai

Štai, diena eina į pabaigą, esate daugiau ar mažiau išsekęs, ir jums laikas pailsėti. Gerai, bet kur? Norėdami atsakyti į savo klausimą, turite dar kartą žinoti, kaip įsiklausyti į save. Koks tavo biudžetas? Kokie jūsų reikalavimai patogumui? Ką galite neštis ant savo mašinos? Taip pat sužinokite apie nakvynę „ draugiškas dviratininkams » kurie siūlo pasitikimą ir motociklininkams pritaikytą paslaugą. Bet kokiu atveju idealas prieš išvykstant į kelionę yra paruošti nedidelį sąsiuvinį su jus dominančiais adresais kertamuose miestuose, koordinatėmis ir maksimaliu atvykimo laiku.

Apgyvendinimas su charakteriu yra vienas iš Balio žavesių

Gîtes, viešbučiai, nakvynės namuose

Viešbutis pats geriausias. Taip nereikės susikrauti stovyklavimo įrangos, kad galėtumėte keliauti lengviau, persirengę daugiau ar mažiau reikalingų daiktų. Tačiau nakvynė viešbutyje, kiekvieną vakarą, dvi savaites ar mėnesį, nebūtinai yra kiekvieno biudžete...

Apgyvendinimas bendrabutyje: geriausias pavasarį ir rudenį

Gera alternatyva tiems, kurie nenori važinėtis su kempingo reikmenimis ir nori miegoti su stogu virš galvos, o ne parduoti inksto, kad išeitų: jaunimo nakvynės namai ar kiti bendrabučiai (skaičiuokite nuo (10,08 €) iki (10002). %) vidutiniškai per naktį, priklausomai nuo šalies).

Šio tipo apgyvendinimo įstaigose kartais yra virtuvė, kuria galima naudotis. Akivaizdu, kad pavojų kelia kambario draugai, kurie kartais būna triukšmingi arba kurių higiena abejotina... Jei norite pasinaudoti pranašumais (kaina, „nuolatinis“ apgyvendinimas) ir išvengti trūkumų (dalintis kambariu), idealu yra užsisakyti šį nakvynės tipas ne sezono metu, kai per šalta stovyklavimui... Tikrai riboja bagažo svorį, nelaužo piniginės ir dar niekada neteko skųstis komfortu. Tačiau būkite atsargūs, nes jie daugiausia randami dideliuose miestuose.

Stovyklavietė

O kempingo žavesys. Pasistatome palapinę, išpakuojame čiužinį, miegmaišį... Pabendraujame su kaimynais, o kodėl gi ne kartu išgerti aperityvo. Ir vėl imame dviratį pavalgyti į miestą ar apsipirkti vakarienei. Geras gyvenimas... Na, kaimynai gali būti triukšmingi, aplinka taip pat. Tačiau kaip ir viešbutis, taip ir kai kurios stovyklavietės siūlo tam tikras paslaugas: baseinas, restoranėlis vietoje, elektra, skalbimo mašinos... Sakė, atkreipkite dėmesį į atvykimo laiką ir pasiimkite adapterį maitinimui. Jei jūsų kelionė nuo pradžios iki pabaigos buvo lietinga, pasinaudokite proga išpakuokite palapinę ir išdžiovinkite, kad išvengtumėte pelėsio.

Pusiau kempingas

Mano 2019 metų atradimas! Kai kurie kempingai siūlo alternatyvų nakvynę: namelius, jurtas, statinės formos pastoges už nedidelę kainą (25,21 €/nakčiai vidutiniškai, priklausomai nuo regiono.

Privalumas? Gera apsauga nuo stichijų, šiek tiek privatumo, jauki lova ir dideli, mieli vorai, kad palaikytų jums kompaniją. Ir, dar vienas didelis privalumas, jums nereikės sukti galvos dėl visos stovyklavimo įrangos (palapinės, miegmaišio, pagalvės, pripučiamo čiužinio). Trūkumas? Tai vis dar labai reta, daugiausia sutinkama dideliuose kempinguose, ir jie yra labai populiarūs (ypač Vokietijoje). Taigi, kartais tenka susiplanuoti rezervaciją…

alternatyvi apgyvendinimo vieta kelionei

Labai gražus alternatyvus būstas

Eikite į kelionę ir pasivaikščiokite

Vien parašius šį pavadinimą, atsiranda bananų. Vietos pasirinkimas, atvykimo laikas, visiška ramybė, jei pasirinksite tinkamą vietą, nemokama. Idealiu atveju paprašykite leidimo iš žemės, kurioje planuojate miegoti, savininko. Įsitikinkite, kad bivuakas yra leidžiamas šalyje, kurioje lankotės. Jei ne, grįžkite į stovyklavietes arba paprašykite ūkininko pastatyti palapinę jo lauke. Gerbkite vietos ramybę, fauną ir florą. Palikite vietą tokią pat švarią ar net švaresnę, nei radote atvykę. Vasarą būkite atsargūs dėl gaisro pavojaus. Nekurkite ugnies, o jei rūkote, pasiimkite nešiojamą peleninę. Taip pat saugokitės vandens telkinių, kurių lygis gali kilti be įspėjimo, ypač kalnuose.

Bivouac, gera alternatyva keliaujant motociklu

Vietos kempinge nebėra, nėra noro mokėti, tad važiuojame bivakuoti!

Pasiruošimas bivuakui

Ir tada tu sakai sau: „ tau malonu su savo bivaku, bet skalbti drabužius, įkrauti išmanųjį telefoną, fotoaparatą, droną, elektroninę cigaretę ir pan. Kaip galiu tai padaryti ? »

Taigi, norėdami įkrauti elektroniką, jei rekomenduojame įrenginyje įdiegti dvigubą USB prievadą, tai ne veltui. Jei to nepakanka, retkarčiais užsukite į stovyklavietę, viešbutį, namelį ir pan. Norėdami pasinaudoti galia ir praleisti ramesnę naktį.

Skalbiniams skalbti rinkitės ekologišką skalbiklį ir skalbkite skalbinius fontane ar upelyje. Džiovinimas yra pats sudėtingiausias momentas. Pavyzdžiui, drėgnus skalbinius galite sudėti į tinklinį maišelį ir pritvirtinti ant šoninio lagamino, kuris yra labiausiai veikiamas saulės. Tikrai pirmenybę teikite šoniniam dėklui, o ne viršutiniam dėklui, kad būtų geriau atsparus vėjui ir greičiau išdžiūtų. Akivaizdu, kad lietui lyjant neturi pasirinkimo: teks viską palikti lagamine...

Dėmesio!

Bivuakas reikalauja tam tikro budrumo laukinės gamtos atžvilgiu, saugokitės erkių įkandimų. Prieš išvykdami pasiimkite erkių šalinimo priemonę ir (arba) pasiskiepykite nuo erkinio encefalito. Taip pat atkreipkite dėmesį į tam tikras rūšis. Nors į Prancūziją sugrįžęs vilkas Vakarų Europoje dar neužpuolė nė vieno žmogaus, vis dėlto turime saugotis lokių. Pastarųjų daugiausiai yra Skandinavijos šalyse ir Rytų Europoje (Rumunijoje, Slovakijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Balkanuose ir kt.). Nors, laimei, atakų atvejai yra labai reti, turėtumėte žinoti tam tikrus metodus, kad jie nepriartėtų prie jūsų arba net kaip jų išvengti. Kadangi turite motociklą, ursino vizito atveju nedvejodami jį užveskite, pagirkite garsinį signalą ir užlipkite ant balno, kad jį išgąsdintumėte.

Sonya taip pat rekomenduos atsinešti konkurencinį losjoną nuo uodų atbaidymo ir net tinklelį nuo uodų – uodų, kurie būriais keliauja Škotijoje ir Airijoje. Iš tiesų, jei jie yra maži, turėtumėte žinoti, kad jie gali sugadinti pertraukos malonumą...

Grupinės kelionės? Išsinuomoti būstą

Be solidarumo, savitarpio pagalbos, linksmybių ir šūksnių rungtynių, privalumas eiti į kelionę grupėje yra galimybė pasidalyti apgyvendinimo išlaidas. Taigi, nedvejodami išsinuomokite būstą, kuris būtų pakankamai didelis, kad galėtumėte patogiai apgyvendinti visą savo gentį.

Stovyklavimo ir bivako kontrolinis sąrašas

Jei norite išbandyti stovyklavimo ar bivako patirtį, paliekame jums a sąrašas, skirtas išvykti į kelionę su reikalinga įranga. Vėlgi, tai nėra nuoroda. Kiekvienas prisitaikys pagal savo poreikius ir turimą erdvę. Nes nors stovyklavimas turi daug privalumų, jis užima daug vietos. Taigi, rekomenduojame rinktis žygio įrangą, kuri tikrai brangi, tačiau turi privalumų – dydžio, svorio ir patogumo.

Stovyklavietė
Palapinė Miegmaišis Pripučiamas čiužinys
Dubuo Uždengtas Pripučiama pagalvė
Tinklinis maišelis + šiukšliadėžė plaktukas Termo drabužiai
Žibintuvėlis Vandens butelis / lifestraw® / micropur®

 

Dviejų tipų stovyklavimo įranga, kompaktiška, lengva ir brangi arba ekonomiška, sunki ir didelių gabaritų

Dviejų tipų stovyklavimo įranga, kompaktiška, lengva ir brangi arba ekonomiška, sunki ir didelių gabaritų

Absoliuti ramybė? Specializuotos agentūros!

Viskas, kas buvo aukščiau, jus atvėsino. Per daug dalykų, apie kuriuos reikia galvoti, planuoti, imti, ruošti, organizuoti... Ir taip, nebesinori eiti į kelionę ? Ne taip greitai, drauge!

Tiesa, atostogos taip pat skirtos atsipalaiduoti ir nustoti nuolat apie viską galvoti ir patirti stresą. Jums yra prieinamas sprendimas: motociklų kelionių agentūros, pvz T3 Adenture ! Yra nesuskaičiuojama daugybė paslaugų teikėjų, daugiau ar mažiau garsių savo rimtumu, pasiūlymų asortimentu ir siūlomomis mašinomis. Formulės svyruoja nuo paprasto kelio ir nakvynės pasirinkimo, kad galėtumėte naudotis savo mašina ir važiuoti savo tempu, iki formulės „viskas įskaičiuota“ tokiose patraukliose šalyse, kurios yra tolimos. Labai dažnai šie paslaugų teikėjai yra motociklų ir kelionių entuziastai, nusprendę tai padaryti savo karjera. Akivaizdu, kad ramybė turi savo kainą.

 

8 dalis: žmonių kontaktas, vienas geriausių kelionių motociklu aspektų

Taip, šis aspektas vertas dėmesio. Nesvarbu, ar savo mašiną naudojame 365 dienas per metus komunaliniais tikslais, ar mėgaudamiesi keliu geru oru, motocikle yra kažkas stebuklingo. Ir tai taikoma ne tik vartotojui. Reikia pasakyti, kad motociklas skleidžia tam tikrą aurą, kuri nepalieka abejingų praeivių. Tai taip pat sukuria baikerių solidarumą, kurį, mano nuomone, būtina išlaikyti. Nedvejokite padėti nelaimės ištiktam draugui ir nedvejodami kreipkitės į vietinius pagalbos ar patarimo.

Tyrinėkite Kirgizijos šlaitus

Galiausiai pakrautas motociklas už eiti į kelionę dažnai sukelia susidomėjimą ir smalsumą. Kartais panieka, bet dažniau – pagarba. Kelis kartus mums padėjo, kai reikėjo. Keletą kartų žmonės atėjo klausti mūsų maršruto, kelionės tikslo, buvo rekomenduojamos lankytinos vietos. Dažnai pašnekovų akyse matydavome pavydą, o paskui – padrąsinimą. Mums netgi buvo pasiūlytas kambarys ir maitinimas, o ne bivakas. Galiausiai, norėdami išvykti į kelionę, naudojate garsųjį kontaktų įrankį mėgautis!

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Gab

Aš esu Gabas, kadangi 2013 m. gavau brangų sezamą, esu vienas iš tų, kurie kasdien važinėja motociklu. Nesvarbu, ar mano „Sportster“ esant švelniam orui, ar „Africa Twin“, kad susidurčiau su priešiškomis oro sąlygomis arba važiuočiau į kitus horizontus. Taip pat dviratininkas, o kartais ir vairuotojas, pasisakau už dalinimąsi, atsakingumą ir kolektyvinę išmintį kelyje. Nepaisant to, aš ieškau įrangos, kurioje derinamas stilius, efektyvumas ir apsauga.

4 komentarai

Pridėkite savo
 1. Marilyne 2024 m. birželio 1 d., 07:15 Atsakymas

  Sveiki, ačiū už šį straipsnį: užsirašiau nemažai. Su vyru vaziuojame i Airija po 2 sav., su 2 Vstrom 650DL jau atlikome keliones per 3 dienas, bet tai bus pirmas kartas per 1 savaite smulkmenos papildyti bagažą... Atvežame palapinę, jei nerasime nakvynės. Aš labai noriu!!

  • Gab 2024 m. birželio 12 d., 03:57 Atsakymas

   Sveiki, Marilyne! Puiki Airija, niekada neturėjau galimybės to padaryti ant motociklo, bet man dažnai sakydavo, kad ten gana stiprus pakrantės vėjas. Norint rasti stovyklavietes, park4night programa yra praktiška, nors daugiausia skirta namams ant 4 ratų. Jei statote palapinę, nedarykite to šalia motociklų, nes su vėju jie gali užkristi ant jūsų. Viduje saugokitės midų. Išbandžiau ir patvirtinau Škotijoje... Mėgaukitės iki soties ir tikiuosi, kad oras jums bus malonus! ✌️
   Gabas

 2. Pranciškus 2024 m. sausio 24 d. 21.52 val. Atsakymas

  01/24/24 – FC-VIROY,
  Labas rytas,
  Ačiū už visus jūsų patarimus. Ruošiuosi kelionei 2024 m. gegužę. Planuoju apkeliauti Prancūziją per 17 dienų ir 34 etapus. Tai yra maždaug 5100 km.
  Visi paminėti patarimai man labai pravers, kad nieko nepamirščiau.
  Dar kartą ačiū ir sėkmės visiems.

 3. Brutdepom 2023 m. kovo 28 d. 12:00 val Atsakymas

  Labai gražus straipsnis. Ne visada lengva padaryti gerai ir užbaigti, kai atveri duris tokia gerai žinoma tema. Jūs nepamiršote nieko svarbaus. Nei humoro, nei gerų patarimų. Ir turėdamas motociklo pažymėjimą 1969 m. patvirtinu viską, ką parašėte.

Pridėti naują komentarą