Sekite mus :

Išvykti į Alpes... ir motociklu atsidurti Korsikoje!


Birželio mėnesį nuvežiau savo merginą į premier didelę kelionę į Alpes... bet galiausiai į Korsiką išvykome motociklu. Nepaisant kruopštaus pasiruošimo mėnesius, niekas nevyko taip, kaip planuota. Ir tai buvo puiku!

Irkluoti aplink Alpes?

Išvykimas iš Paryžiaus birželio 4 d. Annecy kryptimi, kad pradėtume puikią kelionę motociklu Alpėse, einančiomis per Šveicariją, Austriją, Dolomitus, legendinę Stelvio perėją prieš romantišką poilsį Komo ežero pakrantėje, o atostogas užbaigsime į pietus nuo Prancūzijos, kertant Aostos slėnį. Akivaizdu, kad tai buvo neskaičiuojant orų, vertų gražiausio lapkričio mėnesio, pasikartojančių potvynių ir audrų... Trumpai tariant, vėsi vasara. Ir kai mes atvykstame į Anesį, tai maloni staigmena. Orų prognozės pasikeitė: dar blogiau!

Mes viską išvalome ir pradedame iš naujo! Negalima bausti šlapiuose kalnų keliuose. Įdiegę visas įmanomas orų programas savo telefonuose, nuo pat pradžių laukia didžiulė medžioklė: rasti žemėlapyje vietą, kurioje prognozuojama saulė. Keliauk į pietus!

Saulės medžioklės pradžia

Serre-Ponçon ežeras

Vienas pirmųjų požiūrių atvykus…

Antrą dieną išvykstame į Serre-Ponçon ežerą per Chambéry ir maršrutą Napoléon, kuriuo važiuojame nuo pat pradžios Grenoblyje. Šio kelio reputacija neperdėta: tai tikra šventė akims ir padangoms! Kelionės pabaiga virsta lenktynėmis su laiku su baisia ​​audra, kuri mus pasiveja būtent tuo momentu, kai pasodiname palapinėje paskutines sardines... Tačiau esu priverstas vėl leistis į kelionę vienas po šiuo pragarišku potvyniu, bet tai istorija, kurią papasakosiu kitą kartą

Kitą dieną skiriame šio kalnų ežero tyrinėjimui, ir jis yra be galo nuostabus. Savine vaizdas yra be galo nuostabus, visi keliukai aplink ežerą yra tikras malonumas. Mažas paminėjimas apie D9 kelią tarp Embrun ir Chorges, kurio negalima praleisti su jo vingiais ir dideliais nelygumais. Sensacijos garantuotos!

Trečios dienos pabaigoje orų prognozės numato lietų ir audras visai savaitei 500 km aplink... išskyrus Korsiką. Nė akimirkos nedvejodami užsisakome keltą savo kainų diapazone ir išvykstame į Nicos uostą! Galimybė man įgyvendinti vieną iš savo svajonių dalyvaujant Route des Grandes Alpes. Col de la Cayolle kilimas tikrai puikus su tarpekliais, kriokliais, kiaunais ir mėnulio peizažai viršuje! Per vidurdienio degalų papildymą mus spėjo pasivyti dar viena audra, ir kelias iki valties baigėsit deja, po vandens liūtimi.

Korsika motociklu: rojus

Korsika motociklu: saulė, posūkiai, kas dar? Kelyje tarp Calvi ir Porto.

Korsika motociklu: saulė, posūkiai, kas dar?

Į Korsiką įlipome visiškai be vargo, be jokio pasiruošimo. Nica-Bastia perėjoje vos lieka laiko pastudijuoti paskutinę minutę mamos atsiųstas piratines turistų gido nuotraukas, bet idėja paprasta: važiuokite į mums patinkančią vietą, pasistatykite ten palapinę ir išnaudokite visas savo atostogas! Visą ekskursiją po Korsiką motociklu pavyko įveikti per vieną savaitę, praleidome 3 naktis Porto, 2 naktis Propriano ir paskutinę naktį Bastijoje prieš vėl plaukiant keltu.

Korsikiečiai apskritai labai sėkmingai išsaugojo savo salą. Kraštovaizdžių turtingumas yra visiškai beprotiškas, ir kas 20 km jaučiatės ne vietoje! Per popietę nesunkiai pravažiuosite stačiais kalnų keliukais, atsistosite prie nedidelio krioklio krašto, perplauksite miškus ir grįžkite į paplūdimį paplaukioti turkio spalvos vandenyje...

Bet mes esame saloje, todėl viską reikia užsidirbti: atstumus reikia skaičiuoti ne kilometrais, o valandomis. Greitai atrodo, kad motociklas yra ideali transporto priemonė Korsikos keliams. leidžia lengvai įveikti pedalo laisvumą ir be problemų pasiekti stačiausius kalnų kampus. Tai tampa būtina norint paslysti per sausakimšą miestų eismą, ir jei norite mano patarimo, bėkite nuo jų: senamiesčių širdys yra nuostabios, tačiau Korsikos grožis slypi didelėse, išsaugotose erdvėse.

Man patiko Porto įlanka ir kelias į Vico, kuriuo grįžome į Ajaccio chaotišku D1 keliu. Važiuok į Portą ir palikite savo motociklą rytui, kad galėtumėte pasiplaukioti valtimi eiti ir apmąstyti Scandola rezervatą ir Pianos kalanšus!

Cap Corse taip pat yra vienas iš privalomų pamatyti, ypač vakarinėje pusėje iki Saint-Florent: tai puikus panoraminis maršrutas su kvapą gniaužiančiais kraštovaizdžiais ir vingiais taip, kaip mums patinka...! Jau nekalbant apie Route des Aiguilles, kuris eina per Zonzą. Neįmanoma nuvažiuoti Korsikos motociklu nenusidėvėjus padangų iki krašto (kitaip iššvaistoma) kalnų keliuose!

Tačiau būkite atsargūs, vienu ar kitu momentu susidursite akis į akį su laisvai keliuose besiblaškančiomis karvėmis ar kiaulėmis. Tai ne tik legenda, toli gražu.

Šis laisvės jausmas ant motociklo…

Nuvažiavusi 2000 km, mano mergina, kuri niekada anksčiau nevažiavo stovyklauti ar nevažinėjo motociklu, ką tik išdidžiai užsitarnavo šauniausios keleivės pasaulyje. Be to, jai tai patiko ir aš beveik sugebėjau priversti ją treniruotis 125... Pasikabinkite stovyklavimo įrangą ant motociklo, nesivaržykite ir leiskite save nunešti keliu: tai geriausias būdas atrasti Korsiką. Tai netgi gali būti geriausias būdas keliauti motociklu.

Jeigu mano gegužės mėnesio kelionė į Vokietiją ir Lenkiją įtikino mane, kad noriu keliauti keliais, kad iš tikrųjų pamatyčiau šalį, ši saulės medžioklė Alpių ir Korsikos keliuose motociklu įtikino mane tuo, kad reikia mokėti leistis nuviliamiems kelias , tiesiog, ir kad mums nebūtinai reikia eiti į žemės pakraščius, kad sulaužytume tinklainę. Cock-a-doodle Doo.

 

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Motarologas

Baikeris, sertifikuotas 4 lygio linijos bėgikas ir Paryžiaus interline specialistas. Aš važinėju kiekvieną dieną bet kokiu oru, nes esu visiška mazohistė ir man tai patinka! Kai tik turiu 5 minutes ir užtenka degalų, sėdu į savo V-Strom, kad išvažiuočiau iš Paryžiaus betono. Nenuilstamai siekiu šio nepakartojamo pojūčio, kurį pajunti užsidaręs po šalmu ir valgydamas iš terminalo, kol ištroški!

Be komentarų

Pridėkite savo