Sekite mus :

21 pamoka: pakeiskite motociklo uždegimo žvakes


Motociklo variklis – kaip tikra meilė: jei užvedimo metu nebus tos mažos kibirkšties, jis niekada neveiks... O benzininiuose varikliuose – jokios kibirkšties be žvakės! Todėl ši esminė uždegimo grandinės dalis nusipelno viso jūsų dėmesio. Uždegimo žvakių keitimas, periodiškai atliekama operacija, todėl viską, ką reikia žinoti, paaiškinu šiame vaizdo įraše.

Tačiau prieš pereinant prie reikalo esmės, šiek tiek techninės pastabos apie žvakes. 2 arba 4 taktų variklis, ta pati kova: veikimas tas pats, net jei žvakės specifika skiriasi. Priklausomai nuo jūsų variklio architektūros, kiekviename cilindre yra vienas arba du, įsukami į cilindro galvutę.

Jūs žinote jo vaidmenį: generatoriaus siunčiamą aukštos įtampos išlydį paverskite elektros arc , kad sukeltų oro ir kuro mišinio sprogimą. Tai garsioji kibirkštis. Jis turi būti pakankamai galingas, kad degimas būtų kuo pilnesnis. Su maksimaliu efektyvumu ir minimalia tarša.

Ir tam jūsų žvakės turi būti geros būklės. Suprask nedėvėtas, švarus ir tinkamai sureguliuotas. Kaip galite įsivaizduoti, vienintelis būdas juos pamatyti yra juos išardyti!

Reikalingi įrankiai

Norėdami pakeisti uždegimo žvakes, jums reikės šios įrangos:

Išmontavimas: viskas, kas trukdo, įskaitant slopintuvą

Operacija atliekama šaltai, antraip kyla sriegio nutrūkimo pavojus – metalų plėtimosi koeficiento, kuris skiriasi tarp variklio cilindro galvutės ir metalinio žvakės pagrindo, reikalas.

Prieš tai turite išmontuoti viską, kas trukdo prieiti prie jūsų žvakių. Aš sakau „tavo“, bet jei jūsų variklis yra vieno cilindro, greičiausiai jis turės tik vieną uždegimo žvakę. Nieko neįprasto! Priklausomai nuo motociklo, pašalinkite tai, kas blokuoja prieigą prie slopintuvo: gaubtai, įvairūs dangčiai, oro dėžė, kuro bakas, kuro bėgelis… Tai, ko paruošimas užtruks 5 minutes su BMW plokščiu automobiliu, užtruks kelias dešimtis japoniško 4 cilindrų.

Viskas paruošta ! Viskas, ką jums reikia padaryti, tai pašalinti antiparazitus. Čia taip pat susiduriame su skirtingomis konfigūracijomis: moderniausiose mašinose tai įspūdinga, nes integruoja ritę. Ir jei taip, jums gali prireikti konkretaus priedo, kad jį pašalintumėte nepažeisdami. Neišsigąskite: paprastai šias ištraukimo reples gamintojas pateikia įrankių rinkinyje! Senesnių variklių pašalinimas yra labai paprastas ir atliekamas rankomis.

Tai štai, matai žvakes! Griebk savo geriausią šautuvą ir pašalinkite visas šiukšles, patekusias į uždegimo žvakės šulinį. Tikėtina, kad šie maži gudruoliai įkris į cilindrą, kai ištrauksite uždegimo žvakę. O variklyje akmenukas, tai pokštas, kuris ilgai nekelia juoko...

Žvakė po žvakės!

Tai tiek, išardome pirmąją žvakę. Išmontavimo ir patikrinimo veiksmus atlikite žvakė po žvakės, taip pamatysite, ar viename cilindre jis negerai daugiau nei kituose, nerizikuodami padaryti klaidą.

Vėlgi, paprasčiausias dalykas yra paskambinti uždegimo žvakės veržliaraktis, esantis jūsų motociklo remonto komplekte, jei reikia, su atitinkamu pratęsimu. Taip būsite tikri, kad įspūdis yra tinkamas, reikiamo gylio, ir išvengsite lūžimo pavojaus!

Trumpai tariant, uždėkite raktelį ant uždegimo žvakės ir neskubėdami atlaisvinkite. Tada švelniai nuimkite žvakę. Užuoskite tą gerą mechanikos kvapą, gana eilėraštis!

Vizualiai patikrinkite uždegimo žvakės būklę

Dabar galime atlikti vizualinį patikrinimą. Uždegimo žvakių elektrodai, kurie išsikiša į cilindrą, turi būti šokolado spalvos. Tai yra optimalaus oro/kuro mišinio reguliavimo požymis. Atvirkščiai, jei jie pabalinti, tai dėl to, kad mišinys yra per liesas ir atvirkščiai, jei jie pajuodę, tai dėl to, kad jis yra per turtingas (iš esmės, eh). Iš esmės, jei jūsų motocikle yra įpurškimo sistema, jums nereikės per daug jaudintis: elektronika kruopščiai reguliuoja mišinį. Kitas dalykas, jei jūsų malūnas varomas angliavandeniais. Tokiu atveju atsižvelkite į šią informaciją vėliau, kai ateis laikas reguliuoti karbiuratorius!

Būdami ten taip pat patikrinkite elektrodų būklę, t. y. jų išvaizdos reguliarumą: jie turi turėti aštrius kraštus ir, svarbiausia, neturi būti graužiami, pažengusio nusidėvėjimo požymis. Jei reikia, pats laikas pakeisti žvakes, nes jos prasčiau dega ir susidėvi uždegimo grandinę!

Taip pat stebėti elektrodų atstumas naudojant tarpiklių rinkinį, atsižvelgiant į tai, ką jūsų uždegimo žvakių gamintojas rekomenduoja atitinkamam modeliui. Pavyzdžiui, NGK paskutinis nuorodos skaitmuo nurodo atstumą milimetro dešimtosiomis dalimis.

Jei reikia, sureguliuokite tarpą mažu plokščiu atsuktuvu, smeigdami ant pagrindo. Per toli vienas nuo kito? Švelniai bakstelėkite įžeminimo elektrodą, kol bus pasiektas norimas rezultatas.

Greitas šepetėlis su vieliniu šepečiu, kad viską išvalytumėte, ir pirmyn!

Motociklo uždegimo žvakių keitimas: kurią nuorodą pasirinkti?

Jei uždegimo žvakės eksploatavimo laikas baigiasi, ją reikia pakeisti. Vadovaukitės motociklo gamintojo patarimais, pateiktais ridos priežiūros knygelėje – nuo 10 iki 25 000 km, priklausomai nuo dviračio. Tas pats pasakytina ir apie žvakių modelį: mes kviečiame gamintojo siūloma nuoroda. Žvakės skirtos tiksliam temperatūrų diapazonui ir turi daug ypatumų: pagrindo ilgio ir skersmens, elektrodų formos ir skaičiaus ir kt. Žinoma, žvakes reikia keisti vienu metu, o ne pavieniui.

Ar uždegimo žvakės naujos? Įsitikinkite, kad modelis yra toks pat, kaip ir anksčiau. Jei būtina, pakeiskite aliuminio jungties antgalį ant naujų uždegimo žvakių galvutės ir sandarinimo žiedą ant pagrindo.

Nagi, sudėliokime viską atgal! Užtepkite šiek tiek vario tepalo ant pagrindo sriegio. Įjunkite uždegimo žvakes į varžtų sriegius. Jie turi būti labai tiesūs. Jei jis užsifiksuos kampu ir velniškai priveržsi, susuksite siūlus. Nereikia nė sakyti, kad tai nepageidautina! Priveržkite iki sukimo momento arba ranka naudodami uždegimo žvakės veržliaraktį.

Pakeiskite slopintuvus, tada viską, ką išmontavote prieš tai, ir sulaužykite variklį, kad išgirstumėte, kaip jis murkia kaip premier dieną. O meilę…

Tikiuosi, kad ši nedidelė pamoka padės jums sužinoti, kaip pakeisti motociklo uždegimo žvakes arba atlikti įprastą jų patikrą. Nedvejodami komentuokite, jei turite klausimų!

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Loic

Motoblouz redaktorius ir bandytojas, esu besąlygiškas kelių su vingiais gerbėjas. Man motociklas yra ne tik pabėgimo, bet ir susisiekimo priemonė.

Be komentarų

Pridėkite savo