Sekite mus :

Vaizdo pamoka: kaip tinkamai prižiūrėti motociklo grandinės komplektą


Tinkamai prižiūrėkite motociklo grandinės komplektą, tai dešimt kartų padidina jo veikimą ir tarnavimo laiką! Nicolas vaizdo įraše paaiškina, kaip tinkamai išvalyti, priveržti ir sutepti grandinę.

Kaip tinkamai prižiūrėti motociklo grandinės komplektą?

  1. Pastatykite motociklą ant centrinio stovo arba dirbtuvių stovo
  2. Nuvalykite grandinę (valymo purškikliu) sukdami ratą
  3. Nuvalykite ir gerai išdžiovinkite grandinę
  4. Sutepkite tarpiklius ir volelius sukdami ratą
  5. Atlaisvinkite ratą ir priveržkite grandinę
  6. Patikrinkite grandinės įtempimą, tada vėl priveržkite ratą

Kaip ir bet kuris save gerbiantis mechaninis veiksmas, pirmasis grandinės komplekto priežiūros žingsnis yra geras valymas!

Kaip išvalyti motociklo grandinę?

Ten, kur lieka nešvarumų, drėgmė – vadinasi, rūdys – ir į dumblą įstrigusios abrazyvinės dulkės pagreitina judančių dalių susidėvėjimą... Būtinai atlaisvinkite kelią!

Jei ilgą laiką neatlikote tinkamo valymo, nedvejodami nuimkite dangčius ir kitas apsaugas nuo purslų, kad veiktų be kliūčių. Kuponas grandinės valymo purškiklis gali palengvinti jūsų gyvenimą su galinga srove, kuri efektyviai pašalins nešvarumus nerizikuojant pažeisti mechanines dalis ir kitas jungtis. Valymo šepetėlis taip pat sutaupys laiko (žr. vaizdo įrašą).

Konkrečiai, laistykite grandinę purkštuvu, kad ištirptų ir pašalintumėte nešvarumus. Tada uždėkite šepetį ant grandinės ir ranka pasukite galinį ratą kad plaukeliai baigtų pašalinti tai, kas liko. Venkite įjungti pirmos pavaros, kai variklis veikia, kad sutaupytumėte laiko, bet pameskite pirštus!
Kartkartėmis šią operaciją galite užbaigti šiek tiek nuplovę aplinkinius elementus: pavarų dėžės išėjimo krumpliaratį, karūnėlę, dangčius ir kt.
Ar jūsų grandinės komplektas tobulas? Galime pereiti prie tepimo.

Grandinės komplekto priežiūra: tepimas

Atsižvelgiant į šiuolaikinių grandinių tepalų našumą, Nicolasui pakanka tepti maždaug kas 500 km. Tačiau jei lyja, nedvejodami sutrumpinkite šį terminą.
Grandinės įtempimas ir valymas idealiai atliekami kas du sutepimus. Tačiau bekelėje grandinės komplekto komponentai yra labiau veikiami dulkių, vandens ir purvo. Stebėkite savo kanalą po kiekvieno važiavimo!

Gerai sutepkite grandinės komplektą

Ten motociklo grandinės tepalas yra specialiai sukurtas taip, kad pakankamai priliptų prie ritinėlių, kad būtų atsparus išmetimui ir tuo pat metu kuo mažiau aglomeruotų kelio dulkes. Venkite kitų tepalų, kurie nesuteiks tokios ilgalaikės apsaugos.

Kai grandinės valiklis išnyks ir grandinė visiškai išdžius, galite tepti tepalu. Pasukite ratą atgal ir nukreipkite purškimo srovę į grandinės vidų, ant ritinėlių ir sandarinimo žiedų – žiūrėkite vaizdo įrašą, aiškesnį!

Kaip teisingai įtempti grandinę?

Paskutinis dalykas, kurį reikia žinoti norint tinkamai prižiūrėti grandinės komplektą, sureguliuokite įtempimą. Naudodami matavimo liniuotę išmatuokite nuosmukį, t. y. ritmą, kai judate aukštyn ir žemyn. Jis turi atitikti gamintojo rekomendacijas, paprastai nurodytas etiketėje, priklijuotoje prie pasukamos svirties. Kitu atveju sportiniam automobiliui leiskite 15–25 mm, rodsteriui – 20–30 mm, o trail ar visureigiam motociklui – 30–40 mm.

Įtampa nėra gera? Atsukite rato ašį ir įtempiklio fiksavimo veržles. Tada žaiskite su šiomis veržlėmis ir įsitikinkite, kad išsaugosite rato išlyginimą. Norėdami tai padaryti, galite naudoti ant pasukamos svirties išgraviruotas žymes.

Prieš galutinai priverždami patikrinkite grandinės įtempimą

Patikrinkite įtempimą keliuose taškuose ir naudokite sunkiausią tašką kaip atskaitą. Tada priveržkite ratą ir įsitikinkite, kad įtempikliai yra tvirtai pritvirtinti. Dar kartą patikrinkite rodyklę ir išlygiavimą, tada galutinai priveržkite fiksavimo veržles ir rato ašį. Jūs pasiruošę važiuoti!

Turite daugiau klausimų? Paklauskite jų Nico, kuris jums atsakys per komentarus!

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Nico

Važinėti motociklu yra šaunu, bet man labiausiai patinka susitepti rankas! Nuo tada, kai atidariau savo premier variklį, aistra manęs neapleido ir visada po ranka turiu kištukinį lizdą... Motoblouz įmonėje esu mechanikos ekspertas ir savo žinias perduodu vaizdo įrašų pamokose.

1 komentaras (-ai)

Pridėkite savo

Pridėti naują komentarą