Sekite mus :

Vaizdo įrašo pamoka: motociklo galinių stabdžių kaladėlių keitimas


Manėme, kad tikslinga užbaigti mūsų priekinių trinkelių keitimo pamoka su šiuo nedideliu priedu, skirtu galinėms stabdžių kaladėlėms. Apskritai operacija yra panaši, tačiau reikia žinoti keletą subtilybių, kurios padės išvengti nemalonių netikėtumų. Paimkite kištukinius raktus, aš jums viską aprašysiu!

Kaip pakeisti savo motociklo galines stabdžių kaladėles?

 1. Surinkite įrankius ir stabilizuokite motociklą ant centrinio stovo arba dirbtuvių stovo
 2. Atlaisvinkite trinkelės laikantį kaištį, kad atlaisvintumėte apkabą
 3. Nuimkite ašį nuo stabdžių trinkelių ir nuimkite jas nuo apkabos
 4. Išvalykite apkabos vidų ir paruoškite naujas trinkeles
 5. Įdėkite naujas trinkeles į apkabą, tada pakeiskite ašies padėtį
 6. Pakeiskite disko apkabą, sutepkite varžtus, tada priveržkite
 7. Norėdami iš naujo paleisti grandinę, įjunkite stabdžių pedalą
 8. Patikrinkite stabdžių skysčio lygį

Galinės stabdžių apkabos paruošimas ir išmontavimas

Viskas prasideda nuo gerai sėdinčio motociklo... Jei jūsų mašina neturi centrinio bloko, naudokite dirbtuvių stovą, kad užtikrintumėte gerą stabilumą viso valdymo metu.
Kaip ir priekinių stabdžių apkabų atveju, nuėmę bet kokį dangtelį, pradėkite atlaisvindami trinkelės laikantį kaištį, jo dar nenuimdami. Tada atsukite du galinio stabdžių apkabos tvirtinimo varžtus. Atsargiai nuimkite pastarąjį, nes mūsų atveju antivibracinė plokštė, ant kurios laikosi trinkelės, yra sumontuota ant apkabos atramos (žr. vaizdo įrašą). Viskas, ką jums reikia padaryti, tai nuimti pagalvėlės laikiklį – šį kartą visam laikui! – ir jos kaip magija patenka į tavo rankas. Mes laikomės teisingo galo!

Kitas žingsnis: Suporto valymas, trinkelių paruošimas ir surinkimas

Kalbant apie apkabos valymą ir trinkelių paruošimą, noriu jums kreiptis į mano „priekinių stabdžių“ mokymo programą, kur išsamiai aprašiau šias operacijas.

Kai viskas bus gerai, uždėkite šilumos ekrano plokštes atgal ant trinkelių. Tada įdėkite juos į apkabą kaip iš pradžių. Priveržkite atraminį kaištį. Jei galinis stabdžių apkaba yra plūduriuojanti, iš naujo sumontuokite ir lengvai sutepkite tvirtinimo varžtų guolius. Šis nedidelis manipuliavimas leis jam lengviau slysti.
Priveržkite du varžtus pagal poreikį, t. y. „prieš“ (priveržimo pradžia) ir ketvirtadalį apsisukimo. Tu beveik čia.

Taip, prieš vėl išvažiuodami į kelią, nepamirškite užpildyti stabdžių skysčio kontūro, kitaip premier galite stabdyti medžiuose! Pradėkite tikrindami stabdžių skysčio lygį galiniame bakelyje (dažnai po balnu arba šalia pedalo). Tada su malonumu spauskite pedalą, kol pajusite pasipriešinimą – kaip įprasta.

Žinoma, reikia šiek tiek įsilaužti. Kviečiu dar kartą skaitykite priekinių trinkelių mokymo programą norėdami rasti daugiau informacijos šia tema. Ir, žinoma, aš esu jūsų žinioje per komentarus, jei turite klausimų 😉

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Nico

Važinėti motociklu yra šaunu, bet man labiausiai patinka susitepti rankas! Nuo tada, kai atidariau savo premier variklį, aistra manęs neapleido ir visada po ranka turiu kištukinį lizdą... Motoblouz įmonėje esu mechanikos ekspertas ir savo žinias perduodu vaizdo įrašų pamokose.

3 komentarai

Pridėkite savo
 1. Aviacinės žarnos 2017-03-25 11:55 Atsakymas

  Po trinkelių aptarnavimo taip pat nėra blogai atnaujinti į aviacines žarnas. Siūlote platų pasirinkimą, kuris visada yra labai dėkingas.
  Dėkojame už šį tašką, tikimės, kad tai padės žmonėms išlikti saugiems

 2. gaillardas Mišelis 2017 m. kovo 12 d., 16.26 val. Atsakymas

  Ši pamoka neveikia su mano 2008 metų motociklu Hornet 600. Neįmanoma nuimti suporto galinio varžto, tai yra strypas, uždengtas guminiu dangteliu... Esu įstrigęs šiame etape, nors vakar gavau užsakymą

  • Rokas 2017-03-13 09:45 Atsakymas

   Sveiki, Michel,

   Ką tik įvertinau Nico, jūsų „Hornet“ apkabos ypatumas yra tas, kad jis turi pakrypti ant šios garsiosios ašies, padengtos guma, tačiau diskas arba stabdžių žarna gali trukdyti jums atlikti šią operaciją.

   Jei norite, siūlome tęsti šį „trikčių šalinimą“ telefonu. Nicolas gali jums paskambinti, nedvejodami parašykite mums atsiliepimų.

Pridėti naują komentarą